İZEV Gençleri sizler için hazır, peki siz onlar için hazır mısınız?

FOCUS GROUP fotoğraf gönüllülerinin bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördükleri ve fotoğraf sevgisini bölüşmek amacıyla gerçekleştirdikleri sergi AKASYA Acıbadem’de 12 Mart’ta açıldı.

İZEV Gençleri sizler için hazır, peki siz onlar için hazır mısınız?

Down Sendromlu çocuklarla fotoğraf çalışıp onların çektikleri fotoğraflarla çocukların aslında her birimizden farkı olmadıklarını, algı ve görsel yeteneklerini ortaya koydukları  gerçekçi bir çalışmaydı.

Gerek İZEV’li gençlerin, gerek Focus Group fotoğraf sanatçılarının bu ortak çalışması ayrıca İZEV’e maddi katkı sağlama ve gençleri bu yönde motive etme amaçlıydı.

Sergi AKASYA Acıbadem’de orta hol sahasında -1 katında Boyner önündeki alanda  yer alıyor ve 18 Mart akşamına kadar devam edecek.

İZEV’li gençlere katkıda bulunmak isteyen sanatseverler, onların kendi gözlerinden yansıttıkları yaşam sevgisini, birer fotoğraflarını satın alarak katkıda bulunabilirler...

Sergide 25 adet Siyah-Beyaz, İZEV’li gençlerin kendi çektikleri fotoğraflar mevcut. Bu fotoğraflardan birini satın alanlara, serginin diğer bölümünde yapıtlarını sergileyen  Focus Group’un ‘Fark Yaratanlar’ adlı proje çalışması fotoğraflarından biri hediye ediliyor.

 

İZEV

İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı) olarak çocukları zihinsel engelli mütevelli üyeler tarafından 1989 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana İZEV'in çalışmaları daha çok özel eğitime muhtaç çocukların gereksinimleri yönünde gerçekleşmiştir. 

0-25 yaş arası zihinsel engelli çocuğa rehabilitasyon, terapi, ilköğretim ve mesleki eğitim hizmetleri sağlanması amaçlanmaktadır.

İZEV bugün Tarabya’da bulunan Yaşam Evinde yetişkin zihinsel engellilerin sosyalleşmesi, toplumla entegrasyonu ve özgüvenlerini korumaları için çalışmalarını sürdürmekte ayrıca ‘farklı’ gençler için toplumsal farkındalık yaratacak sosyal proje ve kampanyalar yürütmektedir.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın