70 Pencere’de ‘Farkındalık Hapı’

70 Pencere’de ‘Farkındalık Hapı’

Yetmiş Pencere konuşmalarının 6 Ocak’taki konuğu, ‘Farkındalık Hapı’ başlıklı konuşmasıyla, Şalom Gazetesi yazarlarından Eddi Anter’di. Psikoloji alanında master eğitimini almış olan Anter, farkındalık konularına değinerek katılımcılara ilginç anlar yaşattı. ‘Sıkılmak zamanın farkındalığıdır ve alışkanlık farkındalığın yokluğudur’ ana başlıkları altında insanların hayatlarında neler aradığından söz etti.

Anter, Tevrat’ta olan ilk soru ‘Ayeka-Neredesin?’ ile ilgili, bunun kendimize her gün sormamız gereken bir olgu olduğundan bahsetti. Basit anlamda mekân, şehir, ülke değil, ‘hayatınla ilgili nerede olmak istiyorsun ve şu anda neredesin’e odaklanmanın faydalı olacağını belirtti. Anter konuya, “Nerede olduğunu bilmezsen arzu ettiğin yere de varamazsın” diyerek devam etti.

‘Ne arıyorsun?’ sorusuna da önemle dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Anter, çoğu insanın tüm hayatı boyunca farkına varmadan sürüklenip gittiğini ve durup sorgulamadığından söz etti. “Ne aradığını bilmeyen, bilmediklerini aramaya devam eder” diye konuşmasına devam ederken, soru cevap kısmında katılımcılarla bütünleşen Anter, birebir terapi hizmetine de başladığını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın