Sanatta kısa kısa: Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde KURT COBAİN dinlemek ister misiniz?

Sanatta kısa kısa: Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde KURT COBAİN dinlemek ister misiniz?

2013 yılında Bakırköy Belediyesi tarafından yapılan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, kasımda sanat etkinlikleri ile dopdolu. 7 Kasım’da saat 20.30‘da Ayşe Deniz Gökçin ve arkadaşları, Nirvana Project ile izleyicileri 1990’ların rock grubu Nirvana‘nın solisti Kurt Cobain’in iç dünyasına götüren bir yolculuğa davet ediyor. Klasik, Grunge ve elektronik müziği birleştirerek yepyeni, tanımlanamayan bir tarzla klasik müziğe farklı bir soluk getiren, Londra Kraliyet Müzik Akademisi mezunu Ayşe Deniz Gökçin bu projesinde,  Cobain‘in karmaşık iç dünyasını piyano ile ifade ediyor.

CAN BONOMO’nun ilk sergisi  ‘Anachronismus’

Müzisyen Can Bonomo’nun, iki yıllık çalışmalarının yer aldığı ilk kişisel sergisi ‘Anachronismus’, The Marmara Pera Otelinde açıldı.  ‘Zamansız’ manasına gelen ‘Anachronismus,’ üniversitede grafik eğitimi alan Bonomo’nun, ‘Bulunmam Gerek’ adlı albümünü hazırlarken, rahatlamak için çizmeye başladığı eserlerden oluşuyor. Asıl uğraşısı müzik ve şiir olan sanatçının yapıtlarını görmek için 20 Kasım’a kadar The Marmara Pera Oteline uğramanız yeter.

İş Sanat’ta klasik müzik ziyafeti görsel internet

Günümüzün en iyi iki kontrtenor sesi bir barok ziyafeti için İş Sanat’ta buluşuyor. 17 Kasım akşamı, akıcı ses tonu ve parlak tekniğiyle tanınan Andreas Scholl, kendi kadar ünlü Iestyn Davies ile The English Concert’in eşliğinde H. Purcell, J. Blow ve J. Jenkins’in eserlerinden oluşan bir repertuar sunacak. Konserin şefliğini 2007 yılından beri topluluğun artistik direktörlük görevini sürdüren Harry Bicket yapıyor. www.issanat.com.tr

MERKUR’DE ‘GECEYARISI KAHKAHASI’ 

Çinli sanatçılar Chen Wei, Hu Weiyi, Li Qing, Ling Jian, Miao Xiaochun, Shao Yinong & Mu Chen ve Zheng Jiang’ın MERKUR Galeri’deki çalışmaları, 11 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında görülebilir. Avustralya Çin Vakfı’nın kurucusu Yashian Schauble’nin katkılarıyla gerçekleşecek ‘Midnight Laughter / Geceyarısı Kahkahası’ sergisinin küratörlüğünü ArtReview dergisinin Asya editörü Aimee Lin üstleniyor. Açılış, 11 Kasım’da Lin tarafından saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

www.galerimerkur.com 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın