İSRAİL MEDICA 2015 fuarına hazır

Almanya’nın Düsseldorf kentinde, dünyanın en büyük tıbbi malzeme fuarı olarak bilinen Medica 2015 bu yıl 16-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

İSRAİL MEDICA 2015  fuarına hazır

Her sene olduğu gibi, bu sene de, İsrail, ulusal standı ile bu fuarda yer alıp bünyesinde 44 farklı firmayı misafir edecek. Ticaret Ateşeliği birimi, Medica Fuarı’nın, Türk ve İsrailli şirketler için önemli  işbirliği fırsatlarının  yaratılacağı, çok kıymetli bir platform oluşturacağına inanıyor.

İsrail Ticaret  Ataşeliği, İsrailli firmalarla Türk firmalarını  Medica’da buluşturmak üzere randevuları fuar öncesi organize edecek. İsteyen firmalar Medica 2015 Hall 16 G 40 No.lu stantı ziyaret edebilecekler.

Neden İsrail?

Çeşitlilik İsrail’in tıbbi cihaz sanayi belkemiği gibidir. Farklı şirketlerin teknolojik verilerini çeşitli tıbbi uygulamalar ile birleştiriyor. 1990’ların sonuna gelindiğinde, İsrail 200’den fazla yaşam bilim şirketlerine ev sahipliği yaptı.

Son on yılda istikrarlı büyüme ile (yaklaşık 40 yeni şirket)İsrail alanına yaratıcılık ve yenilikçiliği tanıttığı gibi; bugün 1200’den fazla var aktif yaşam bilimi şirketine sahiptir. Bu şirketlerin yüzde 34’ü piyasada son derece söz sahibi konumdadır. İsrail’in girişimcilik ekosistemi için fırsatlar yaratma eğilimi çeşitli start-uplara, ticari olarak uygulanabilir ve umut verici işletmelere imkan tanıyor. Sektörün gelişimi, 2013 yılında 8,000,000,000 $ ulaştı.

2008 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde bir büyüme söz konusu.  Tıbbi cihazlar ve HealthCare Bilişim Teknolojileri ön plana çıkıyor. Tıbbi cihaz arenasında, İsrailli bilim adamları ve mühendisler bulunuyor. Elektronik, iletişim ve elektro-optik için entegre ileri teknolojiler, dijital görüntüleme, tıbbi lazerler, teletıp dünya standartlarında yenilikler geliştirmek ve tanı koymayı hedefliyorlar. Bu platformda akıllı cerrahi ekipmanlar da çok önemli bir rol oynuyor.

500’den fazla tıbbi cihaz geliştiriliyor

Alanda yapılan çalışmalar en çok kardiyovasküler ve tıbbi uygulamalar, periferik vasküler nöroloji ve dejeneratif hastalıklar, Acil tıp, yoğun bakım ve rehabilitasyon, solunum ve havayolu yönetimi, onkoloji, kadın sağlığı, ortopedi ve spor hekimliği, gastrointestinal, enfeksiyon kontrolü, oftalmoloji, ağrı ve yönetimi, ağız ve diş, dermatoloji ve estetik yara bölümlerini yakınen ilgilendiriyor.

Üst düzey uluslararası akademik ve araştırma kurumları, köklü şirketler, yüksek eğitimli ve deneyimli ekipler tarafından geliştiriliyor. Girişimcilere yapılan faaliyetler için de şans tanınıyor. Tıbbi çözümlere yeni soluklar getirmeleri isteniyor. Amaç, yaşlanan kesimi daha düşük sağlık masrafları ile rahat ettirebilmek ve gelişen ihtiyaçlara cevap bulabilmektir.   

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın