Okul sonrası öğrencilerle Yahudiliğin ABC’si

Alef’teki Aşkenaz Kütüphanesi, 3, 4, 5 ve 6. sınıf öğrencileri için perşembe günleri, okul sonrası yeni bir program başlatıyor.

Okul sonrası öğrencilerle Yahudiliğin ABC’si

‘Yahudiliğin ABC’si’ programı, her seviyeye uygun şekilde, çocuk eğitimi ve Yahudilik konularında deneyimli eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek. Neşeli oyunlar eşliğinde ve coşkulu Yahudi  şarkıları, bayramlar, İbranice harfleri tanıma, haftanın peraşası, ilham verici hikâyeler gibi farklı konularda  ve Türkçe olarak yapılacak.

Aşkenaz Kütüphanesi, programın amacını şöyle açıklıyor: “Bize verilmiş olan en büyük hediye Tora’yı, çocuklarımızla mutluluk içinde paylaşmak, evde bizden alabildikleri öğretilere ek, bizim veremediğimiz bilgilere ve farklı bakış açılarına destek olabilecek, onların özgür kişiliklerini geliştirecek, bu çalışma sonunda aldıklarını gelip evde bizlerle paylaşıp bizi bilgilendirebilecekleri bu platformdan tüm çocuklarımızın faydalanabilmesi. Çünkü ebeveynler olarak; çocuklarımızın yiyecek, içecek, giysi, barınma gibi fiziksel ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, onların manevi ihtiyaçlarını da karşılamak, bizim görevimizdir.” Program, 8 Ekim’den itibaren hafif bir yemek eşliğinde yapılacak. Programa katılmak için kayıt gerekiyor. Kayıt ve bilgi adreslerine birçok yerde ve sinagoglarda asılı olan posterlerden ve Alef’ten ulaşılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın