Junior futsalcılarımızdan gümüş madalya

Maccabi U-16 Junior futsal Türk takımı, bütün hafta boyunca harika maçlar çıkardığı turnuvayı gümüş madalya ile noktaladı. Özellikle yarı final ve final maçları büyük heyecana sahne oldu.

Junior futsalcılarımızdan gümüş madalya

Heyecanlı yarı final

Grup maçlarında sırasıyla İspanya ve Güney Afrika’yı mağlup eden takımımız, sadece İngiltere’ye mağlup olup, yarı finalde tekrar Güney Afrika’nın rakibi oldu. Yarı final maçı hepimizin soğuk terler dökmesine neden oldu. Maça çok kontrollü başladık, rahat alırız derken 3-0 önde olduğumuz maç bir anda 3-2’ye geldi ve Güney Afrikalılar moral kazanmaya başladı.

İkinci devrenin başında, kendi oyunumuza geri döndük ve maçı 5-2 yaparak tekrar rahatladık. Fakat maçın bitmesine dakikalar kala skor bir anda 5-4 oldu. Son 1 dakika dikkatli olmalıyız derken, basit bir hata sonucu skor 5-5’e geldi.

Son 40 saniyeye girdiğimizde, uzaktan attığımız bir gol ile 6-5 öne geçtik ve artık saniyeleri saymaya başladık. Yine de terslikler peşimizi bırakmadı ve yaptığımız bir faul sonucu rakibimize penaltı kazandırdık. Şans bizden yana gitti ve penaltı outa atıldı. Böylece Türkiye adını finale yazdırmış oldu ve İngiltere’nin rakibi oldu.

 

Olaylı final maçı

Final maçında her iki takımın tribününde de kocaman bir kalabalık vardı. Türkler marş söylüyor, İngilizler de seslerini duyurmaya çalışıyorlardı. Maç başa baş başlasa da, ilk golü bulan taraf İngiltere oldu. Daha sonra da goller üst üste gelmeye başladı. Hakemin verdiği hatalı bir karara kızan antrenörümüz, maalesef tribüne alındı. İlk devre bittiğinde sonuç 4-0 İngiltere’nin lehineydi. İkinci devre futbol dışında yaşananlar da, maçı daha olaylı bir hale getirdi. Türkiye kafilesinden bir seyircimiz, hakemin yanlış anlaması ile sahadan dışarı alındı. Herkes bu olayla sarsılmışken, Türkiye tribünü uyarılar almaya devam etti. Ne olursa olsun, sahadaki oyuncularımız konsantrasyonlarını kaybetmeden maça devam etmeyi bildiler. Maçın sonucunda İngiltere 6, Türkiye ise sadece 1 gol atabildi. Fakat maçın skoru, maçın içindeki rekabeti, her iki takımın da birbirine ne kadar yakın olduğunu gösteren bir skor değil. Türkiye takımı, sadece final maçındaki değil, bütün şampiyona boyunca ortaya koyduğu oyunla hepimizi gururlandırdı. Madalyanın rengi altın olsun herkes çok isterdi, ama gümüş renk de onlara çok yakıştı. Böylece futsal junior takımımız boynunda bir madalya ile hepimizi gururlandırmış oldu. Hepsini sahaya yüreklerini koydukları, yüzde yüzleriyle savaştıkları için tebrik ediyoruz. 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın