Berlin´de ilk madalyalar yüzme ve badmintondan

Oyunlarda futsal, tenis, basketbol gibi dallar 1,5 haftalık bir süreç içinde sonuca ulaşsa da, 2-3 günlük yoğun bir maç/yarış temposuyla son bulan dallar da mevcut.

Berlin´de ilk madalyalar yüzme ve badmintondan

Badminton ve yüzme de bu dalların arasında. Çarşamba sabahı başlayan badminton, perşembe akşamı sona ererken; yine çarşamba sabahı başlayan yüzme yarışları, cuma öğlen son buldu. Yorucu geçen günlerin ardından, Türkiye bu seneki ilk madalyalarına kavuştu.

 

Yüzmede bayrak yarışlarına damga vurduk

İstanbul’da herkes havanın esmemesinden, çok sıcak ve nemli olmasından şikâyet ederken, bizler Berlin’de kat kat ceketler ve pantolonlarla gezip, üşümeye devam ettik. Soğuk havanın en çok etkilediği spor dallarından biri de yüzmeydi. Yarışları izlemeye gittiğim gün iki ceket üst üste giymeme rağmen, önümde insanlar ıslak mayolarıyla havlunun içinde sıcaklık ararken ben “Üşüyorum.” diye etrafta gezinmeyi sürdürdüm. Havanın en çok soğuk olduğu gün, takım olarak yüzmedeki en başarılı, en heyecanlı günümüz oldu. Türkiye olarak ilk madalyalarımızı toplamaya başladık.

Bireysel yarışlar sona erdikten sonra, bayrak yarışları başladı. Dina Saban, 4x50 bayrak karışık yarışında, beraber yüzdüğü üç İngiliz yüzücü ile gümüş madalya kazandı. Dina’dan sonra, Yoel Ariti, Jeff Sezer, Aksel Ahituv ve İzzet Kebudi dörtlüsü havuzda boy gösterdi. Onlar da 4x50 bayrak karışık yarışında gümüş madalya almasını bildi. Yüzme yarışlarının son gününde, Aksel Ahituv, İzzet Kebudi, Jeff Sezer ve Sinan Geron dörtlüsü bu sefer 4x50 bayrak serbest yarışında bronz madalya kazandılar ve böylece Türkiye yüzme branşını üç ayrı bayrak yarışında madalya kazanarak tamamladı. 

 

Badmintonda kazanılan madalyalar da yüzümüzü güldürdü

Toplamda iki gün süren ve çok büyük rekabete sahne olan badmintonda, Türk kafilesi single bayanları iki, double bayanları da bir madalyayla tamamlayarak yüzümüzü güldürdü.

Badmintonda yarışmacılar yense de yenilse de oynamaya devam ediyor ve bir günü 7-8 maç yaparak geçiriyorlar. Günler yorucu geçse de, alınan madalyalar bütün yorgunluğun unutulmasına yardımcı oluyor. Türk takımı da perşembe akşamı büyük madalya sevinçleri yaşadı. Tek bayanlarda gümüş madalya Romina Gürkan’a giderken, bronz madalya da Dafne Bahar’ın oldu. Çift bayanlarda ise gümüş madalya, oyunlar sırasında birbirinden ayırt etmekte zorlandığımız, aynı olan görüntüleriyle rakiplerin de kafasını çok karıştıran Romina & Lena Gürkan ikilisine gitti.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın