Insight Venture Partners, İsrailli Checkmarx’ı satın alıyor

Insight, şirket değeri 100 milyon dolar olan Tel Aviv merkezli BT güvenliği firmasının çoğunluk hisselerini satın almaya hazırlanıyor

Insight Venture Partners, İsrailli Checkmarx’ı satın alıyor

İsrail medyasında çıkan haberlere göre, Amerikan özel sermaye ve girişim sermayesi firması Insight Venture Partners, şirket değeri 100 milyon dolar olan İsrailli BT güvenliği firması Checkmarx’ın çoğunluk hisselerini satın almaya hazırlanıyor.

Checkmarx, 2006 yılında XT Investments (eski adıyla Ofer Hi-Tech) Naiot Venture Accelerator bünyesinde, Maty Siman tarafından kuruldu. Şirket XT Investments, stratejik yatırımcı Salesforce.com Inc. ve diğerleri de dahil bugüne kadar 14,5 milyon dolar elde etti. Checkmarx’ın bilgi güvenliği yaklaşımı, virüsler veya bilgisayar korsanlığı teşebbüslerini hedef almak değil, öncelikle güvenlik ihlallerinin üstesinden gelmek. Şirket, çeşitli uygulamalar için yazılmış kodu analiz edecek, bilgisayar sistemlerinde güvenlik açıkları oluşturma eğiliminde olan koddaki güvenlik sorunlarını çözmek üzere denetim ve öneriler sağlayan bir teknoloji geliştirdi.

Geçen beş yıl içinde yüzde 2.200 oranında büyüyen Checkmarx, Deloitte Technology Fast50 Israel 2013 sıralamasında İsrail’in en hızlı büyüyen sekizinci teknoloji şirketi oldu.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın