Her kadın ışıldasın

Melis Mizrahi ve Romina Bovete, her kadının ışıldaması gerektiği inancından yola çıkarak, yarattıkları takı markasına İtalyanca ‘ışık’ anlamına gelen Luce adını vermişler. Küçük yaşlardan beri arkadaş olan Melis ve Romina ile Luce Atelier’in doğuş hikayesini ve diğer takı tasarımcılarından ayıran özelliklerini konuştuk.

Her kadın ışıldasın

Kısa bir süre önce Luce Atelier’i hayata geçiren, iki yakın arkadaş Melis Mizrahi ve Romina Bovete ile yaptıkları tasarımları konuştuk. Melis ve Romina, ne kendi ne de başkalarının hayallerini sınırlamak istemediklerinden her türlü malzeme ile kişiye özel tasarımlar da yapıyorlar.

 Öncelikle Melis ve Romina’yı tanıyabilir miyiz?

Melis: 27 yaşındayım. Tüm okul hayatım, birinci sınıftan itibaren Musevi Lisesinde geçti. 2006 yılında ise Kadir Has Üniversitesinde Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümünde okudum. İş hayatıma, markası iyi bilinen bir tekstil firmasının reklam ve halkla ilişkiler bölümünde başladım. Benim için çok doğru bir noktada kariyerime adım attım diyebilirim. Moda sektörü ile iç içe olmak şimdilerde de benim için oldukça önemli. Yaklaşık üç yıl aynı firmada çalıştıktan sonra ajans tarafına geçerek PR yaparak çalışma hayatıma devam ettim.

Romina: 1988 yılında doğdum; Melis’le aynı yaştayız. Yine aynı şekilde tüm okul yıllarım Melis gibi, Musevi Lisesinde geçti. Zaten dostluğumuzun tohumları birinci sınıfta atıldı ve hayatımız boyunca da devam etti. 2010 yılında Işık Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun oldum. Kariyerime finans sektöründe başladım ve 4,5 senedir bu işin içerisindeyim diyebilirim.

 Luce Atelier nasıl doğdu?

Luce Atelier’nin öncelikle bizim hayallerimizin somut neticesi olduğunu söyleyebiliriz. Çok uzun yıllardır birlikte böyle bir marka yaratma, kendi tasarımlarımızı ortaya çıkarma isteğimiz vardı. Üniversite sonrası her ne kadar farklı sektörlerde çalışmış olsak da sonunda doğru yerde, doğru zamanda buluştuğumuza inanıyoruz. Tabii ki markamızın doğmasından evvel geçirdiğimiz zorlu ve uzun bir hazırlık sürecimiz oldu. Markamızın doğmasındaki en önemli etken inancımız oldu.

Hiçbir zaman kuyumcudan vitrinde gördüğümüzü alıp dönen insanlar olmadık. Her zaman kendi tarzımızı yansıtacak bir detay mutlaka bulmuşuzdur. Sonunda “Niçin kendi markamız ile özgürce tasarımlarımızı yapmayalım?” dedik. Zaten koleksiyonumuzdaki ürünlerin hem gümüş hem altın olmasının sebebi de bu… Her kadın her zaman şık olmak ve girdiği ortamda parıldamak ister, ama maalesef ki her zaman her yerde hem zevkine hem de bütçesine uygun parçalar bulamaz. Biz bu açığı doldurmak istedik. Bu yüzden dilediğiniz ürünü altın / pırlanta, dilediğiniz ürünü ise gümüş olarak çalışabiliyoruz. Kendi koleksiyonlarımız dışında da kişiye özel ürünler tasarlamak bizim için pastanın oldukça büyük bir dilimini kapsıyor diyebiliriz. Bir şansımız da, sektöre 26 yılını vermiş bir usta ile birlikte yola çıkmamız oldu.

Marka ismimiz de İtalyanca ‘ışık’ anlamına geliyor. Takılara, taşlara ve kadınlara daha çok yakışacak bir isim düşünemezdik…

 Tasarımlarınızı yaparken hep yola çıktığınız bir sloganınız ya da motto’nuz var mı?

Bizim mottomuz yine kendi ismimiz Luce’den geliyor: Kendini mutlu, güzel, modern hissetmek isteyen tüm kadınların ışığı olup onların parıldayan birer yıldızı olmak istiyoruz.

 Ürün yelpazenizin genişliği nedir? Koleksiyonunuzda yüzük mü ağırlıklı, bilezik mi, küpe mi?

Ürün yelpazemiz oldukça geniş diyebiliriz. Hem çeşitlilik bakımından hem de kullanmış olduğumuz hammaddeler bakımından. Ne kimseyi ne de kendimizi ve hayallerimizi sınırlı tutmamaktan yanayız. Gümüş, altın, pırlanta, doğal taş, zirkon gibi aklınıza gelebilecek tüm malzemeler ile çalışıyoruz. Müşterilerimizin hayali ne ise, bütçesine uygun olarak hayallerini tasarlayıp herkesi mutlu edebilecek sonuçlar çıkartmaya çalışıyoruz. Koleksiyonlarımızı genellikle eşit miktarlarda tasarlamaya çalışıyoruz. Genellikle bir koleksiyon yaratırken aynı çerçeve içerisinde hem yüzük, hem bilezik hem küpe vs olmasına özen gösteriyoruz.

 Koleksiyonunuz bir teması var mı?

Koleksiyonumuzun teması ‘Shine’… İsmi de zaten ipucu veriyor. Gece gündüz ayırımı olmadan her şey parıldamak ve ışıltı üzerine. Çıkış noktamız yine ışıldamak, kendilerine farklı dokunuşları katmak isteyen tüm kadınları hedefliyoruz.

 Takı tasarımı son dönemlerde çok popüler. Altın, doğal taş, pırlanta vs. ile farklı tasarımlar yapan, farklı bütçelere yönelik çok tasarımcı var etrafımızda. Luce Atelier’nin koleksiyonları ne yönden farklı? Kadınlar neden sizi tercih etmeli?

Dediğiniz gibi çok fazla tasarım ve tasarımcı var son dönemlerde. Özellikle takı tasarımı en revaçta olan sektörlerden. Tabii ki hiç kolay değil aralarından sıyrılıp sağlam ve vazgeçilmez bir yer edinebilmek. Bu yüzden tarzımızı ortaya koyarak farkımızı yansıtmaya çalışıyoruz. Koleksiyonumuzda sunduğumuz çeşitlilik bakımından hem bütçesel hem tarz açısından başarılı olduğumuza inanıyoruz.

Luce olarak hazırlamış olduğumuz kendi koleksiyonlarımız haricinde kişiye özel çalışmalarımız bizi çok heyecanlandırıyor. Tasarımlarımız bizim hayal gücümüzden yola çıkarak sizinkiler ile buluşuyor ve sonuçta hayallerimizin de üzerinde ürünler ortaya çıkıyor.

Gece-gündüz fark etmeksizin bir kadın her zaman ışıldamalı, parıldamalı… Bizim tek amacımız bu. Kadınları her zaman, her yerde takıları ile bütünleştirebilmek markamızın birer yüzü yapabilmek... Bizim elimizden çıkan tüm ürünler artık müşterinindir, tasarımımız onunla bağdaşmış demektir.

Bizi tercih etmelerinin bir başka önemli nedeni ise; dileyen müşterimize dilediği ürünün gümüş veya altınını yapabilmemiz. Kendi koleksiyonumuzdan bir parça için de geçerlidir bu, özel tasarımlarımızda da.  Bizde altın / pırlanta olan bir ürünün gümüşünü veya gümüş olan bir ürünün ise altınını yapabilmekteyiz. Bu fakımızın müşterilerimiz açısından büyük kolaylık olduğuna inanıyoruz.

Mücevher / takı kasalarda, takı kutularında saklandığı sürece sizin değildir. Üzerinizde parıldadıkça o mücevher / takı sizin bir parçanızdır ve her zaman en değerlisi budur, sakın unutmayın.

 Sizin koleksiyondaki favori parçanız hangisi?

Melis: Aslında tüm ürünlerimiz bizim için henüz o kadar bebek ki birbirlerinden ayırt etmek mümkün değil. Ama favori olarak bir şey söylemem gerekirse kişiye özel ürünlerimizden harfli bilekliğimiz diyebilirim. Büyük bir zevkle genellikle hediye olarak alınan ürünümüz yakın arkadaşların baş harflerinin veya çocuklarının harflerinin yer aldığı bir bilezik. Bizim için manevi değeri de çok yüksek olan bu bileziğin alınması için bir bahaneye ihtiyaç yok. 

Romina: Benim koleksiyondaki favori parçam ise yine kişiye özel ürünlerimizden biri. İçerisine tercihe göre harf veya şekiller koyulabilen, iki cam arasında sallanan harfleri içeren ‘LUCE’  kolyemiz. Kişiye özel ürünlerin her zaman daha değerli ve özel olduğunu düşünmüşümdür; hem çok yaratıcı bir hediye hem de içine anlam yükleyebileceğiniz bir parça.

 İsteyenler ürünlerinizi nasıl görebilir?

Şu an için internet üzerinden, özel randevu sistemi ile ve çalışmakta olduğumuz atölyemizden satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimizi yakından görmeyi dileyen veya özel tasarım yaptırmak isteyenler ile randevu sistemi ile çalışarak Nişantaşı’ndaki atölyemizde de misafirlerimizi ağırlayabilmekteyiz. Çok yakın bir zaman içerisinde de Lidyana.com sitesinde online satışlarımız başlıyor olacak.

İnstagram: luce_atelier

Mail: info.luceatelier@gmail.com

Telefon: (0535) 833 82 44

               (0533) 351 82 65

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın