“Gidin yolcu uçaklarını bombalayın”

Yemen’de yayınlanan El Kaide taraftarı İngilizce dergi Inspire, yalnız çalışan teröristlere çağrıda bulundu: “Batılı ülkelerin yolcu uçaklarını el yapımı bombalarla bombalayın.”

Derginin Noel öncesi sayısında El Kaide Şefi rumuzu ile çıkan bir yazıda özellikle Delta, Amerikan Airlines, British Airlines, United Airlines, Continental Airlines, Easy Jet gibi hava yollarının hedef alınması önerilirken, neden özellikle bu şirketlerin hedef olduğu da açıklanıyor.

Yedioth Ahoronot Gazetesinin haberine göre, yalnız çalışan teröristleri eyleme çağıran yazı, British Airlines’ı logosunda İngiliz bayrağı olması ve Londra borsasında kote olması dolayısı ile hedef gösteriyor.

Easy Jet ise  ucuz yolcu taşıması ve düşmesi halinde kayıpların çok ses getireceği dolayısı ile stratejik bir   hedef olarak niteleniyor.

Yazar dergideki köşesinde ayrıca, bu terör eylemlerinin ‘ABD’nin doğuda ve Arap ülkelerinde büyüklük sergilemesine’ bir tepki olarak yapılması gerektiğini belirtiyor.

Yazıya göre yalnız çalışan teröristler hedef belirlerken öncelikle ABD şirketlerini, ardından İngiliz kurumlarını, en son olarak da Fransız firmalarını seçmeliler.

2010 yılından beri bilinen  dergi, terörizmi destekleyen bu sayısı ile 13. defa yayınlanmış oldu.

Dergi daha evvel de ‘Annenizin Mutfağında Evde Nasıl Bomba Yapılır?’ şeklinde bir yazı yayınlamış, Batı basını, Boston’da 3 maratoncunun ölümüne, 250 kişinin de yaralanmasına neden olan bombayı hazırlayan teröristlerin söz konusu dergiyi okuduklarını yazmıştı.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın