Enerji yönetim şirketi Panoramic Power 7 milyon dolara ulaştı

Panoramic Power, strateji yatırımı bulunan 3D tasarım ve yazılım şirketi Autodesk ile işbirliği yapacak.

Enerji yönetim şirketi Panoramic Power  7 milyon dolara ulaştı

Kablosuz, kendi gücünü sağlayan cihaz seviyesinde enerji yönetim çözümleri geliştiren ve sunan Panoramic Power, Autodesk ile işbirliği yapacağını açıkladı. Autodesk ayrıca Panoramic Power’da stratejik bir yatırım yaparak toplamda 7 milyon dolara ulaşan mevcut yatırımcıların dâhil olduğu bir yatırım döngüsüne önderlik ediyor. Autodesk 3D tasarım ve simülasyon yazılımında dünya lideri konumundadır.

Autodesk ve Panoramic Power; Panoramic Power’ın cihaz seviyesinde enerji platformu ile Autodesk’in bulut tabanlı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) portföyünü bir araya getiren ortak ürün geliştirme üzerinde çalışacaklar.

Müşterilerin işlevsel  masrafları azalacak

Panoramic Power ve Autodesk arasında gerçekleşen işbirliği kaynaktan yararlanma, alan ve ekipmanlarda işlevsel yetersizlikleri saptama ve tepkiselden öngörücü bakıma geçme fırsatları sayesinde müşterilerin işlevsel masraflarını azaltmalarına imkân tanıyacak. Bu ileri kabiliyetler yapı tasarım ve inşa fazlarının ötesine geçecek Panoramic Power’ın bulut bazlı analitik motorunun enerji kullanımındaki anormallikleri tespit etmesine ve servis ekibini aşırı enerji tüketimi ya da ekipman bozukluklarına yol açabilecek sorunlarla ilgili uyarmasına yardımcı olacaktır. Detaylı önerilerin bulunduğu enerji verimlilik raporları azami yükleri en aza indirmeye yardım edecek, işlevsel yetersizlikleri tespit etmek için ekipmanları kıyaslayacak, yeni ekipman yatırımının beklenen getiri oranını doğrulayacak ve kullanıcılara göre davranış değişimlerini yönlendirecektir.

Autodesk Bilgi Modelleme ve Platform Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı “Geleceğe bakan ticari ve endüstriyel bina sahibi ve operatörleri; servis ve sistemlerini verimli yönetebilmek adına proaktif hareket etmeye ve düşünmeye başlıyorlar. Panoramic Power’a katılıp BIM’i güçlendirecek ve bina performansını en yükseğe çıkarmaya yardım edecek çözümleri geliştirmek için işbirliği yapacağımız için çok heyecanlıyız.” diyor.

Yeni çözümler

Panoramic Power CEO’su Yaniv Vardi ise “Autodesk ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde servis operasyonlarını proaktif olarak yönetmenin yeni bir yolunu tanımlayan çözümler sunacağız. Bina endüstrisi sektörünün lider yazılım şirketi olarak; Autodesk’in müşterilerin servis ve sistem operasyonlarını iyileştirebilmeleri için enerji tüketimini en iyi hale getirmelerine olanak sağlayacak ölçeklenebilir çözümler sunma yeteneğimize güvenmesinden dolayı memnuniyet duyuyoruz.” diye konuşuyor.

Panoramic Power; başkan Dr. David Almagor ve COO/CTO Adi Shamir tarafından 2009 senesinde kuruldu. Şirketin yatırımcıları arasında Marker LLC, Greylock Partners, Israilli Israel Cleantech Ventures Funds, Clal Energy Ltd. ve Qualcomm Ventures yer alıyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın