Mazars- Denge vergide en iyi dört şirket arasında

Mazars Denge, vergi konusunda en prestijli yayınlardan biri olan International Tax Review’ın yayınladığı World Tax 2015 rehberinde, Türkiye’deki en iyi vergi danışmanlık firmaları arasında üst sınıfta bulunan dört firma arasında gösterildi

Dünyada vergi konularında en prestijli yayınlardan biri olan ve global firmalar için rehber niteliği taşıyan ‘International Tax Review’, vergi danışmanlık firmalarını derecelendirdiği World Tax 2015 isimli yayınında, Mazars Denge’yi Türkiye’deki en üst sınıfta bulunan en iyi dört vergi danışmanlık firmasından biri olarak derecelendirdi.

Bu başarıyla ilgili konuşan Mazars Denge CEO’su Dr. İzel Levi Coşkun, Türkiye’de listenin ilk sıralarında yer almalarının, Mazars Denge’nin vergi sektöründeki uzmanlığının ve kaliteye verdiği önemin en büyük göstergesi olduğuna dikkat çekti. Ülkemizde uygulanan vergi düzenlemelerine ilişkin de açıklama yapan Coşkun, “Ülkemizde mevcut vergi mevzuatındaki temel aksaklıkları gidermek yerine, vergi afları çıkartılıyor. Oysa aflardan ziyade vergi mevzuatını düzenlemek üzerine düşünmemiz gerekiyor” diyen Coşkun, “Devletin gelir kaynaklarının yüzde 75’ini dolaylı vergiler oluşturuyor. Oysa OECD’nin raporlarına göre diğer ülkelerde bu oran yüzde 25 seviyelerinde. Bunun düzeltilmesi gerekiyor” diye ekledi.

83 ülkede en iyileri seçiyor

International Tax Review, World Tax 2015’i hazırlarken aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 83 ülkede kapsamlı araştırmalar yürütüyor. Mazars Denge’nin de içinde bulunduğu en üst sınıf (Tier 1) için seçim kriterleri: Değerlendirilme yapılan uzmanlık alanındaki uluslararası ilişki ağı ve itibar liderliği; planlama, işlem bazlı danışmanlık, transfer fiyatlandırması, dolaylı vergiler ve davalarda yer alan uzmanlaşmış kişi sayısı ve bunun büyüklük ve kalite olarak sonuçları. Mazars Denge, International Tax Review tarafından 2008 ve 2011 yıllarında Türkiye’nin ‘En İyi Vergi Firması’, 2009 yılında da ‘En İyi Transfer Fiyatlandırması Firması’ seçildi.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın