İsrail’de Ulusal Güvenlik Fuarı: ISRAEL HLS 2014

İsrail’de Ulusal Güvenlik Fuarı:  ISRAEL HLS 2014

Israel HLS 2014; İsrail İhracatçılar Birliği, İsrail Ekonomi Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanlığı, İsrail Savunma Bakanlığı, İsrail Kamu Güvenliği Bakanlığı, İsrail Savunma Sanayi Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ve İsrail Polisinin ortak girişimiyle gerçekleşiyor.

 Israel HLS 2014’te fuar ile konferans etkinlikleri eş zamanlı olarak aynı çatı altında düzenlenecek olup, konferans etkinlikleri yerli ve yabancı uzmanların konuşmacı olarak katılacağı sektörün önemli sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren ve sektörün geleceğine yön verecek trendlerin anlatılacağı açık oturumlar, seminerler ve panellerden oluşmakta.

Etkinlik süresince yeni nesil savunma sanayi teknolojilerinin ve siber güvenlik çözümlerinin sergileneceği bir yarışma gerçekleşecek ve bu yarışmanın birincilerine inovasyon ödülleri dağıtılacak.

 Israel HLS 2014; İsrail’den ve dünyanın dört bir yanından gelen sistem üreticilerine, tedarikçi şirketlere, uluslararası delegelere ve alım heyetlerine B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirip, potansiyel iş olanakları ve yeni bağlantılar kurmak için önemli bir platform sağlayacak.

Fuara siber güvenlik, kritik altyapıların güvenliği ve korunması- petrol ve gaz dâhil-, acil durumlara hazırlık ve yönetim, kentsel dayanıklılık ve fonksiyonel devamlılık ve istihbarat, terörle mücadele ve emniyet konularında faaliyet gösteren firmalar katılacak.

İlki  2012 yılında düzenlenen HLS konferansı, dünyanın dört bir yanından gelen 800’ün üzerinde kamu güvenliği bakanının, üst düzey hükümet ve belediye yetkilisinin, acil müdahale ve liman yetkililerinin, polis komutanlarının ve savunma sanayi yöneticisinin katılımıyla gerçekleşti. Katılımcılar, güvenlik uzmanları ve sanayinin ile gelenleri ile bir araya gelerek günümüzün en büyük sorunlardan olan küresel terör, suç faaliyetlerinin artışı, kamu düzenini tehdit eden unsurlar ve doğal afetler üzerine istişarelerde bulundu.

Önemli Not: Yabancı katılımcılara özel 12 Kasım’da yarım gün mesleki gezi, yarım gün de şehir turu düzenlenecek. Mesleki gezi kapsamında İsrail Elektrik Kurumu’nun Hadera kentindeki elektrik santraline ve Ben Gurion Havaalanı’na ziyaret tertip edilecek. Katılımcılar, mesleki gezi için bu iki tesisten birini seçebilecek olup, ziyaretleri süresince İsrail’deki kritik tesis ve altyapıların güvenliğinin nasıl sağlandığını bizzat yerinde görebilme imkânı bulacak.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın