Viktor Apalaçi SİYAD üyesi oldu

Sinema yazarı, Şalom Gazetesi Sinema-Tiyatro Sayfası Yönetmeni Viktor Apalaçi, Sinema Yazarları Derneği’ne (SİYAD) üye seçildi

Viktor Apalaçi  SİYAD üyesi oldu

Apalaçi’nin üyelik başvurusu, Alin Taşçıyan başkanlığındaki, aralarında Uğur Vardan, Ali Ulvi Uyanık’ın da bulunduğu sekiz sinema yazarından oluşan yönetim kurulu tarafından kabul edildi. 1977 yılında Atilla Dorsay tarafından kurulan SİYAD, Uluslararası Sinema Yazarları Federasyonu’na (FIPRESCI) üye. 1999’dan bu yana her yıl Sinema Yazarları Derneği Ödülleri dağıtan SİYAD’da Atilla Dorsay oybirliğiyle seçilen Onursal Başkan sıfatıyla 2005’ten beri görev yapıyor.

1966 yılından beri Şalom’da yazan Viktor Apalaçi bu ay içinde yapılacak 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne konuk olarak davet edildi. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Antalya Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağdeviren sahipliğinde 10-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışmaların dışında festival bu yıl ‘Bir Ülkeye Bakış: İspanya’ ve ‘Cannes’da Türkiye’ gibi yarışma dışı özel bölümlerle zenginleşecek.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın