Okulumuz 100 yaşında

Ulus Özel Musevi Okulları 100. yaşını kutluyor. Bu okulun öğrencisi olsanız da olmasanız da gururunu paylaşmak için çok sebebiniz vardır, eminim.

Ya anneniz ya babanız ya da bir aile bireyiniz oradan mezun olmuştur. Çok sevdiğiniz bir yakınınızın çocuğunun okuma bayramına, mezuniyet törenine katılmışsınızdır, Hanuka partisinde mum törenine katılmışsınızdır, yılsonunda şahane bir konser dinlemiş ya da sahnelenen oyunu izlemişsinizdir oditoryumunda. Belki de bir konferans için hiç mi hiç ilginiz yokken kapısından içeri girip ne kadar güzel bir okul olduğunu görüp şaşırmışsınızdır.

Şimdi de çocuğunuzun ya da torununuzun elinden tutup getirmişsiniz ve keşfetmişsinizdir bu okulun büyüsünü…

Çünkü bu okul, cemaatin tek okulu, gözbebeğidir.

Yarınlara en büyük yatırımdır.

Gençlerin güzel bir geleceğe ulaşmalarını sağlayacak en sağlam köprüdür, dayanaktır, güvendir, evdir bir bakıma…

Hem profesyonel bakış açısıyla hem de ilk günün amatör ruhuyla çalışan kadrosuyla, zamanı yakından takip eden ama sahip olduğu terbiye, saygı, sınır anlayışı ve sevgiden asla taviz vermeden sapasağlam ayakta duran bir kurumdur.

Ulus Özel Musevi Okulları binaları değişse de ruhu değişmeyen, değerine değer katarak yüz kocaman yılı devirip yeni bir asra yelken açan, gençleri hayallerine ve yepyeni bir ufka taşıyan, gururlu bir gemidir.

Bazen tüm cemaate kucağını açan, onu kültür günlerinde, seminerlerde, bayram kutlamalarında, anma günlerinde bir araya getiren sıcacık bir yuvadır.

Bazen sıkıntıların paylaşıldığı, zor günlerin çatısı altında atlatıldığı, eğitimler alınan güvenli bir kaledir.

Bazen de şenliklerin, kutlamaların yapıldığı, saygı duruşlarının sessizliğinde Atatürk’ün ve bu ülkenin kıymetinin her seferinde daha çok bilindiği, öğrencilerini bu bilinçle yetiştiren bir güvencedir.

Bu okul, başka hiçbir okula benzemeyen, kendine has tarzı, felsefesi ve bakış açısı olan, öğrencilerini; yenilikçi, modern ama kültürüne bağlı, ülkesini seven, ona hizmet eden bireyler olarak yetiştiren, onları yurt içinde ya da dışında en seçkin üniversitelere profesyonelce hazırlayan okul sözcüğünün anlamına yepyeni bir anlam katan bir okuldur.

Değeri her geçen gün çok daha iyi anlaşılan, eğitim kadrosu, vakıf başkanı ve üyeleri, mütevelli heyeti ve destekçileriyle sapasağlam ayakta, yarınlara emin adımlarla yürüyen bir kurumdur.

Her şey geçer, zaman kalır.

Bu zamanın içinde adını zamana yazdıracak, unutulmayacak, yarınlara güvence olacak ve daima kendini yenileyerek, gelişen teknolojiye, dünya görüşüne ve trendlerine ayak uydurarak öğrencilerini geliştirecek bu kurum, cemaatin kalbidir.

Onun her atışı, yepyeni güzelliklerin, iyilikleri ve doğrulukların habercisidir.

Bu okulun bir parçası olmuşsanız, ne mutlu size!

Herkesten bir adım öndesiniz demektir.

Okulumuzun 100. yaşı, hepimize kutlu olsun! 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın