70 PENCERE@ BÜYÜKADA Bilim Tora’nın gerçeklerini keşfediyor

70 PENCERE@ BÜYÜKADA Bilim Tora’nın gerçeklerini keşfediyor

Çocukluğundan beri, zamanımızın en büyük bilge Ravlarından olan Rav Ovadya Yosef’in derslerini dinleme ayrıcalığına sahip olan ve Yahudilik, Kabala, bilim ve çağdaş olaylar konusundaki engin bilgisi ile her yıl binlerce kişiyi seminer ve sunumlarına çeken Rav Zamir Cohen, 70 Pencere Yaz Programı çerçevesinde Büyükada’ya konuk oluyor.

Televizyon ve medya programlarında da geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Rav Cohen, 18-20 Temmuz arasında Büyükada Sinagogu’nda vereceği bir dizi konuşmanın yanı sıra, Pazar günü; “Devrim-Bilim Tora’nın Gerçeklerini Keşfediyor” isimli devrim yaratan kitabını imzalayacak.

Rav Zamir Cohen’in, cemaatteki mitsvaseverler tarafından ilk defa Türkçeye çevrilen Devrim kitabı, günümüzde bilim adamlarının dünyayı sarsan sayısız bilimsel buluşlarının, aslında Yahudi halkı tarafından binlerce yıl öncesinden bilindiğini, resim ve belgelerle kanıtlıyor.

Devrim kitabı; Tanah’ın, yani Moşe’nin Beş Kitabı, Peygamberler Kitabı (Neviim) ve daha sonraki yazıları (Ketuvim) kapsayan Kutsal Kitabın, doğanın yeni yeni ortaya çıkarılan sırlarını nasıl açıkladığını, açık ve net olarak gösteriyor.

Kitapta; ‘Evrenin Oluşumu’, ‘Karakter, Kader ve Özgür Seçim’, ‘Rüyaların Sırrı’, ‘Sesleri Görebilme’, ‘İdeal Uyku Miktarı’, ‘Koenlerin Kalıtımsal Devamı’, ‘Uzayda Su Havuzları’, ‘Tanah’ta Genetik Bilimi’, ‘Yaşamdan Sonra Yaşam’, ‘Cenin Görüyor ve Hissediyor’,’Atom ve Maddenin Ruhu’, ‘Adet Dönemindeki Evreler’ gibi daha birçok konu, kısa, kolay ve rahat okunan bir şekilde ele alınıyor.

 

Devrim  kitabı, her eve ulaşabilmesi, bilgilerden herkesin faydalanabilmesi düşünülerek mitsvaseverler tarafından sponsor ediliyor. Kitap 20 Temmuz Pazar günü Rav Zamir Cohen’in, 70 Pencere@Büyükada konferansında ücretsiz olarak dağıtılacak

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın