45, 46, 47, 48 ve 49 ve Şavuot

Pesah´ın ikinci gecesinden başlayarak Omer´i saymak, Tora´da belirtilen mitsvalardandır. Şavuot´ta Tora´nın alınışına kadar devam eden bu 49 gün, kişinin kendini gün be gün geliştirdiği, ruhunu adım adım arındırdığı ve sonunda en saf haline ulaşarak ödülüne kavuştuğu süreci belirtir. Bu yıl Omer, 15 Nisan Salı akşamından, 2 Haziran Pazartesi akşamına kadar sayılıyor.

 45, 46, 47, 48 ve 49 ve Şavuot

Omer- 49. Gün- 2 Haziran Pazartesi akşamı ve Salı günü: :   Ayom tişa vearbaim yom laomer,şeem şiva şavuot. Bugün Omer’in kırkdokuzuncu günüdür ve bu, yedi haftadır.

 

 

Omer 49. Gün- 2 Haziran Pazartesi akşamı ve Salı günü : Malkut’un içinde Malkut-  Hakimiyet ve Onur’un içindeki  Hakimiyet ve Onur

 

Hareket Noktaları:

 

Tanrı ile- Bizler, Tanrı’nın eseri ve tebaasıyız.

Tanrı’nın dünyaya hükmettiğini kabul etmek ve Tanrı’ya hayatımızdaki güzellikler ve iyilikler için teşekkür etmek.

 

 Başkaları ile- Vilna Gaon, ailesine yazdığı meşhur mektubunda şöyle der:

“Kişi, bu dünyadan ayrıldığında ona sorarlar:”arkadaşını, güzel sözlerle bir kral gibi hissettirdin mi”.Tanrı’nın eşsiz benzersiz Krallığı’nı ayrı bir seviyede tutup, dünyada başka krallara yer ayırmak.

 

Kendimiz ile- Kişi, bir lider, bir kral,bir başkan olabilir.Gerçek liderlik, ancak gücün, kendi gücümüz olmadığını idrak etmemizle gelir.Bizler çok daha büyük bir şeyin temsilcileriyiz. Tanrı’nın, dünyadaki temsilcileri olduğumuzu her an aklımızda tutarsak, o zaman Tanrı’ya benzemeyi başarmış oluruz

-----------------------------------------------------------------------------------------------


İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın