Yazın eğlenceli bir kampa ne dersiniz?

Bu yaz dünyanın farklı köşelerinden yaşıtlarıyla bir araya gelerek, açık havada farklı etkinlikler yapmak, yeni kültürler tanımak isteyen gençlere cazip bir alternatif: Kimama Kampı

Yazın eğlenceli bir kampa ne dersiniz?

2004 yılında İsrail’de kurulan Uluslararası Kimama Kampı, her yaz dünyanın yaklaşık 40 ülkesinden binlerce çocuğu bir araya getiriyor. 7-17 yaş grubu çocuk ve gençleri yeni kültürlerle, dillerle ve dünyalarla tanıştırabilmeyi amaçlayan Kimama Kampı, birçok spor ve ilgi alanında da uzmanlaşmaya yardımcı oluyor.

Kampla ilgili detayları kampın Pazarlama Direktörü Ronny Osterer’den aldık.

Kimama Kampı, güzel bir yaz geçirmek isteyen Türk gençlerine neler sunabilir?

İsrail’de üç farklı yerde, üç farklı konseptte kampımız bulunuyor. Akdeniz kıyısındaki Kimama Mihmoret Tel Aviv’e yarım saatlik mesafede. Yukarı Galil’de bir kibutz’da olan Kimama Galilee doğa ve ekstrim sporları kampı. Hayfa’daki Karmel Dağı’nda yer alan Kimama Karmel ise dağın eteklerinde yer alan çok yönlü bir kamp. Gençler üç kampımıza da bir haftalık ya da iki haftalık dönemler için gelebilir veya iki dönem kalarak burada geçirecekleri zamanı 3-4 haftaya çıkartabilirler.

Her kampın önceden belirlenmiş programları var mı?

Gençler, üç kampımızdan birini seçebilir. Her kampın kendi konseptine göre önceden belirlenmiş programı ve etkinlikleri var.

Başvuru süreci nasıl? Başvuru için son tarih nedir?

Başvuru için son tarih kampın başlama tarihinden bir hafta öncedir. Ancak bazı dönemlerimiz için kapasite erkenden kapanabiliyor ve yer bulunamıyor. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, kampın tarihi yaklaştıkça fiyatı da artıyor. Bu nedenle mümkün olduğunca erken kayıt olmayı öneriyoruz. Kayıt süreci ise şöyle: Önce bizi arayıp isminizi yazdırmanız gerekiyor. Sonrasında ise internetten bazı formların doldurulması gerekiyor. Formlarımız İngilizce veya İbranice olarak doldurulabilen kolay belgeler. Kayıt-başvuru görevlilerimiz de zorlanan veya sorusu olan ailelere yardımcı olabilmek için daima hazırlar. Telefonla ya da e-posta ile bize kolaylıkla yardımcı olabilirsiniz.

Daha önceki yıllarda Türk gençlerin kamplara katılımı nasıldı?

2008 yılından itibaren her yaz, 30 ile 50 arasında Türk kampçımız oluyor. 

KİMAMA KAMPI’NDA YAPABİLECEKLERİNİZDEN BAZILARI

Tenis, basketbol, futbol, jimnastik, kickboks, sörf, rüzgar sörfü, dalış, sandalla gezinti, doğa ve ekstrem sporlar, ata binme, yüzme, medya, tiyatro, sanat, resim, vb.

 

Bilgi için: (972) 9 950 05 44

www.campkimama.com

İrtibat için: Zali Maya

zalimaya11@gmail.com

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın