Weekend For Us ile bambaşka bir haftasonu

Siyah olmadan beyaz bir anlam taşır mı?

Weekend For Us ile bambaşka bir haftasonu

Hayat her geçen gün biraz daha mı çekilmez geliyor? İçindeki karmaşıklıklar arasında aslında sorunlarının çözümü mü yatıyor? Peki, siyahlıklar olmadan beyaz bir anlam taşır mıydı? Yine her sene olduğu gibi bu sene de Weekend4Us’ta yepyeni bir konu ile karşı karşıyayız

 

2-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik doğa ile iç içe bir hafta sonunda içindeki karanlıklardan arınıp sana ışığı sunmayı hedefliyor. Hayal et, sadece karşıtlıkların olmadığı bir hayat ne kadar sıkıcı olurdu? İster Yin ve Yang de, ister iyi ve kötü ya da doğru ile yanlışı sembol edin kendine. Her şeyin temelinde de doğamızdan gelen karşıtlık yok mu zaten? Peki, kadın ile erkek için de hayat bu karşıtlıkların birleşimi değil midir?  İlişkilerimizdeki çoğu problem de bu karşıtlıkları kapsıyor çoğu zaman. Sohbet kıvamında geçecek eğitimlerde siyahın içinde beyazı, beyazın içinde siyahı arama yolculuğuna çıkılacak. Her şeyin bir karşıtı olduğuna programlı bir dünyada, biri olmadan ötekinin olamayacağını biliyoruz. İkisi arasındaki çatışma ve onun karşılığı olan aşk ve çekimi hazırladığımız simülasyonlar ile beraberce gözlemlenebilecek.  

Yapılacak olan çalışmalarda her bireyin kendine bakışı ve bunu yaparken görmezden geldiği bazı tarafları konuşulacak.

Gölgelerimizin ne anlamlar taşıdığını hiç düşündünüz mü? Gölge oyunu inanışına göre sahnedeki perdenin dünya, kuklaların insanlar ve arkadan vuran ışığın ruh olduğu söylenir. Gölgelerimiz kendimizin tanımadığımız yönlerimizdir. Kimi zaman siyah gölgelerimiz de vardır, tıpkı beyazlarımızın olduğu gibi. İşte o siyahlıklar kendimizde görmek istemediğimiz, hatta varlığından bile haberdar olmadığımız kör alanlarımızdır. Peki ya beyaz gölgeler?

Henüz kullanmadığımız gücümüz, yaratıcılığımız ve yeteneklerimizdir. İyi insanlar neden kötü şeyler yaparlar? Nedenini anlamadığımız davranışlarımızın arkasında o hep yadsıdığımız siyah gölgeler mi yatar? Tüm bu soruların cevabı yaratıcı çalışmalar, oyunlar, ritim aktiviteleri ile birlikte yapılacak. Aynı zamanda kaynaşmak amaçlı eğlenceli çalışmalarda hafta sonuna renk katacak.

Herkesin kendisi ve onları çevreleyen dış dünya ile ilgili gözden kaçan yerleri görebilmesini ve bütünlüğün ancak siyah ve beyazın bir araya gelmesiyle olabileceğini göreceğiz. İnsan ruhunun labirentlerinde geziye çıkacağımız bu unutulmaz hafta sonuna katılmak senin de hakkın!

Hayatını anlamlı ve doyumlu bir şekilde yaşadığın zamanlar ne kadar da azalıyor. Gerçekten gelişeceğin, kendin ile yüzleşirken unutulmaz dostlukları kazanacağın bu hafta sonuna sen de bir an evvel katıl! Hadi, acele et. Hayatımızı anlamlı kılmaktan daha önemli bir şey var mı?   

Jaki Baruh ve ekibi bu sene yeni sürprizlerle karşınıza çıkmak için şimdiden heyecanla hazırlanıyorlar. Weekend ekibi olarak bir yıllık çalışmanın sonunda sizlerle bu bambaşka hafta sonunda buluşmak için sabırsızlanıyoruz. 2 Mayıs’ta görüşmek dileğiyle…

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın