Tenisçiler kortlara çıktı

Perşembe akşamki açılıştan sonra tenisçiler olarak bir buçuk saatlik bir uyku ve iki otobüs yolculuğundan sonra Netanya´daki tenis kulübüne vardık. Beş kişilik ekibimizden sadece Ofir Maya´nın maçı vardı.

Tenisçiler kortlara çıktı
 Ofir müthiş bir oyun ortaya koymasına rağmen maalesef kendinden yaşça büyük Avustralyalı rakibine 6-1,  6-1 yenildi. Kortlarda oynanan ilk maçlardan sonra tenis için özel bir açılış yapıldı. Bütün ülkeler alfabetik sıraya göre dizildi ve herkes korta el ele çıktı. Daha sonra sporcular kendi bayraklarının altına geçtiler. Ülkeler, kaptanlar ve oyuncular tanıtıldı. İsrail'e göç etmiş eski bir Wimbledon oyuncusu ve Maccabiat şampiyonunun konuşmasından sonra kortlarda diğer maçlar devam etti. 
Pazar günü bütün tenis takımının maçı vardı. Sani Eskinazi ve Deniz Biçaço rakiplerini rahat bir şekilde yenerek bir üst tura çıktılar ama şanssız bir şekilde birbirlerinin rakipleri oldular. Yasmin Gülman da Kanadalı rakibini 2-0 ile geçmeyi başardı. Maalesef Meyzi Adoni son Maccabiatlarda bronz madalya kazanmış olan İsrail milli takımı oyuncusu rakibine 2-0 ile boyun eğdi. Günün son maçında Ofir Maya ne yazık ki yine kendinden yaşça büyük İngiliz rakibine elendi ve turnuvaya veda etti.
Teniste sporcularımız çiftler mücadelelerinde de madalya peşinde koşacaklar. 
Çift erkeklerde Deniz Biçaço/ Sani Eskinazi ve Ofir Maya ile Fransız partneri boy  gösterecek. Çift kızlarda ise Meyzi Adoni/ Yasmin Gülman ikilisi madalya peşinde koşacak. Mixed double’larda ise Yasmin Gülman/ Sani Eskinazi, Meyzi Adoni/ Ofir Maya ikililerini izleyeceğiz. 
İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın