Weekend for us: ‘Cennetin Müziği’

Bir yıl sonra, aynı yerde aynı saatlerde, aynı duygularla klavyenin başına oturmak... Unutulmaz bir hafta sonu, keyif dolu geçen saatler, tatlı anılar ama hepsinden önemlisi tadı damağınızda kalan o duygu. Weekend For Us 2013 tıpkı geçen sene olduğu gibi birçok gencin hayatında iz bırakarak geçti

Weekend for us:   ‘Cennetin  Müziği’

Weekend For Us’tan dönüş yolunda bu sene ilk defa katılmış bir arkadaşımın yaptığı benzetme belki de yaşanılanları özetlemeye yeterdi: “Hani Cem Yılmaz’ın bir stand-up şovuna gidersiniz, çıkışta sorarlar nasıl geçti? Muhteşemdi dersiniz ama tek tek tüm esprileri anlatmak hem sizi hem de karşınızdakileri sıkar, işte aynı duyguydu Weekend benim için. Bu duyguyu anlamak için yaşamak gerekir.” Hafta sonunun bitiminde katılımcıların tek tek paylaştığı duygular, bu cemaatte önyargıların kırılarak gençlerin de mutlu bir şekilde aynı ortamda 48 saatten fazla tutulabileceğinin en güzel göstergesiydi.

Bu sene yaratılan konsepte uygun olarak Weekend For Us her katılımcının kendi içine yolculuğuydu. Kimi bu yolculuğu ortak izlenen ‘Cennetin Müziği’ isimle filmle başardı, kimiyse kâğıda döktüğü karakteriyle. Farklı çevrelerden, başka zaman belki aynı masada karşılaşmayacak gençler dopdolu bir hafta sonu geçirdiler. Kendilerine koydukları yapay limitler, sanal kapılar açıldığında aslında dostluğun, paylaşımın ne kadar da kolay olduğunu keşfettiler. Bazen bir hazine avı oyununda karşılaşılan kazık bir soruydu katılımcıları birbirine yakınlaştıran, bazen de ortak muhabbetlerde fark edilen ortak iş sorunlarıydı. Belki de maskelerin arındığı, şehir hayatından uzak doğayla baş başa bir hafta sonuydu birbirlerini tanımak için en uygun ortam. Sıcak havaya rağmen herkes o kadar kaptırmıştı ki kendini ortamın enerjisine, iki saat süren bir filmi bile tüm grup birlikte izledi. Benim için de içimde iz bırakan ‘Cennetin Müziği’ filmi oldu Weekend’de bu sene. Hayat yolculuğunda her zaman birilerinin önümüzde engeller olabileceğini, kimi zaman da bizim o engele dönüşebileceğimizi anlatan bu müthiş film sonunda salonu bir sessizlik kaplamıştı. Böylesine başarılı bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkürü hak eden o kadar büyük bir ekip var ki en başta en büyük teşekkür tüm yıl hayat dolu enerjisiyle yılmadan herkese güç veren Joelle ve tüm ekibe. Bu hafta sonunu iki yıldır verdiği programlarla yine bir o kadar unutulmaz kılan Jacky’i de bu vesile ile söylememek olmaz. Her dönüş yolunda içimde buruk bir sevinç kalıyor, ta ki ertesi gün uyandığımda hayat koşuşturmasının devam ettiğini anlayana dek. Bu sene de aynı duyguyu yaşamak sonu gerçek hayata dönüş olsa da, güzel bir rüya gibiydi.

Weekend For Us’da yepyeni yüzler

Unutmadan bu sene Weekend katılımcıları arasında İzmir ve Ankara’dan da daha evvel hiçbir cemaat aktivitesinde karşılaşmadığım yeni yüzleri görmek faaliyetin bir başka olumlu yanıydı. Zaten bambaşka çevrelerden bambaşka gençleri toplamayı başarmışken bir de başka illerden katılımcı almak anlatılması zor bir keyifti. Pazar sabahı ise artık bir gelenek haline gelmiş organizasyon ekibinin neredeyse tümü faaliyete gelerek ne kadar kalabalık bir aile olduğumuz bir kez daha gösterdiler. Birçok katılımcının belirttiği gibi herhalde Weekend’i apayrı kılan en önemli unsur onu yapan ekip kadar doğal ve bizden olmasıydı. Tamamen gençlerin elinden çıkan genç bir faaliyet gençlerin haklı beğenisini kazanmıştı. Şimdiden çoğu katılımcının büyük bir istekle önümüzdeki sene yeni bir Weekend For Us’ da görüşmek üzere heyecanlandığını hisseder gibiyim. Bunun öncesinde bu seneki ekip her yıl olduğu gibi dostlukların kalıcı olması adına buluşup güzel bir eğlence düzenleyecekler. Geri kalan ise yine Weekend’ in konseptine uygun olarak aynı doğallıkla devam edecek. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimizle, yeni bir Weekend For Us’ da aynı heyecanı tekrar yaşamak dileğiyle…

 

 

 

“Sevgili Weekend For Us organizatörleri ve eğitmenleri, öncelikle geçirttiğiniz inanılmaz hafta sonu için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun yanında sürekli söylediğim her zamanda söyleyeceğim 8-9 yıllık İstanbul hayatımda cemaatin yaptığı en güzel, en keyifli organizasyondu. Seneye tekrar Weekend For Us’da görüşmek üzere…”

ENİS GÜRKAN

 

Birbirinden enerjik, birbirinden farklı, yeni insanlarla tanışmak için ‘Weekend For Us’.

Farklı, keyifli bir hafta sonu geçiriyorum. Haftaya yenilenmiş olarak başlayacağım kesin. Teşekkürler Weekend For Us Ekibi.

CAN BENESKENAZİ

 

Üst üste katıldığım 3. yıl. Birbirini hiç tanımayan ya da çok az tanıyan bir grup insanın ilk günden değil, ilk saatten, bu kadar kolay ve başarılı bir şekilde kaynaştırdığı en başarılı organizasyon. ‘Kimseyi tanımıyorum’, ‘Kiminle sohbet edeceğim?’, ‘Tek başıma kalırım’ gibi düşünceleri olanların hiç çekinmeden katılabileceği belki de tek organizasyon. Sanırım her yıl burada olup yeni insanlarla tanışıp, o yıl ki konsept çerçevesinde düşünüp, konuşmaktan büyük zevk duyacağım. Katkısı olan tüm ekibe teşekkürler!  SÜZET ANJEL

 

 

Sevgili Weekend Ekibi,

Maskelerin arındığı, gerçek dostlukların kurulduğu, şehir hayatından uzak keyifli bir hafta sonu yaşattığınız için elinize, yüreğinize sağlık... Nice güzel organizasyonlarda bir araya gelmek dileğiyle... Sevgiyle kalın.

ANİTA KONCABAHAR

 

 

25 yıllık yaşamımda toplamda katıldığım cemaat etkinlikleri iki elin parmağını geçmez. Weekend For Us’ın bu seneki etkinliğini kaçırmadığım için mutluyum. Benim için farklı bir deneyim, bir macera oldu. Buraya gelirken kafamda en ufak bir şey yoktu o yüzden karşılaşacağım her şeye hazırlıklıydım. Yeni insanlar tanımak ve rahat bir ortam, huzurlu ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

NİSO ESİM

 

 

Yeni insanlarla tanışmak, eski tanıdığım insanları daha iyi tanıyıp kaynaşma fırsatı bulduğum eşsiz bir hafta sonu oldu. İstanbul’a bu kadar yakın olup, dünyadan bu kadar uzak olduğum kısa bir tatil oldu benim için. Tanıdığım herkes yeni bir yolun başlangıcındaki ilk adımlar. Bu organizasyonda emeği geçen gönüllü herkese çok teşekkür ederim.

LİYA BENBASAT

 

Kafamda bir sürü soru işareti ve önyargıyla, ayaklarım geri geri giderek geldiğim Weekend For Us’tan ayrıldığımız bugün, iyi ki gelmişim diyorum. Cemaat etkinliklerine hiç katılmayan ben, açıkçası bu hafta sonu kendime de şaşırdım. Çok keyifli vakit geçirdim. Hiç tanımadığım yüzlerle güldüm, eğlendim. Tanıştığım her bir kişinin farklı bir yönünü gördüm ve bu bile kendimle ilgili daha önce deneyimlemediğim birçok şeyi fark etmemi sağladı. Çok huzurlu bir ortamda, çok farklı bir tecrübe oldu. Bizi bir araya getiren ve kendilerini de bu işin içine gönülden katanlara teşekkürler. Seneye görüşmek dileğiyle...” KARİN ENDER

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın