Prens Charles kral olmayı bekliyor

Prens Charles 2008 yılında yedinci Edward’ı geride bırakarak ülke tarihinde tahta geçmeyi en uzun süre bekleyen veliaht oldu. Prens, her fırsatta kral olma konusundaki sabırsızlığını ifade etmekten kaçınmıyor.

Prens Charles kral olmayı bekliyor

1.125.000 $ Ferrari tarafından satışa sunulan ‘F12 Berlinetta’ açık arttırmada 1.125 milyon dolara alıcı buldu ve gelir Sandy Kasırgası mağdurlarına bağışlandı

122 saat Türk asıllı Avustralyalı Okan Kaya dünyanın aralıksız en uzun süre oyun oynayan insanı olarak Guiness rekorlar kitabına girdi

Norveç Polisi Yahudilerden özür diledi

Norveç Emniyet Müdürü Odd Reidar Humlegaard basına yaptığı açıklamada Norveç polisi adına İkinci Dünya Savaşı’nda toplama kamplarına gönderilen tüm Yahudilerden özür dilediğini belirtti. Ülkedeki Yahudiler bunun gecikmiş bir özür olduğunu ama yine de açıklamadan  memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Meksika Birleşik Devletleri isim değiştiriyor

19. yüzyılda İspanya’dan bağımsızlığını kazanan Meksika, adını Meksika Birleşik Devletleri olarak belirlemişti. Ancak günümüzde Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon, ülkenin resmi adının sadece Meksika olması için düğmeye bastı.

Çin’de bir ilk….

Çin, dünyanın uçak gemisine sahip onuncu ülkesi oldu. 1998 yılında Ukrayna’dan motorları ve savaş ekipmanlarını dağılmış olarak gemiyi alan Çin’de, Liaoning adıyla Çin donanmasına ait uçaklar ilk kez gemiye başarılı iniş yaptı.

İNEN 

Nepal Başbakanı Baburam Bhattarai: siyasi kriz yüzünden popülaritesini kaybetti.

ÇIKAN

Kolombiya Hükümeti: gerillalarla barış görüşmesi yapmayı başardı.

 

Haftanın Kitabı

Papa 16. Benediktus, Hz İsa’nın çocukluk yıllarını anlattığı son kitabı ‘Jesus of Nazareth’de, Gregoryen  takviminin başlangıcı kabul edilen Hz İsa’nın doğum yılının yanlış hesaplandığını anlatıyor.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın