SÖZ ALEX DE SOUZA´DA!

Fenerbahçe´den ayrılan Alex de Souza´nın basın toplantısı, Fenerbahçeliler ve neredeyse tüm Türkiye´nin merakla beklediği açıklamalarla doluydu. İpler nasıl koptu, hangi kavgalar yaşandı, itiraflar, mesajlar ve dahası. İşte Alex´in sözlerinin satırbaşları...

SÖZ ALEX DE SOUZA´DA!

ÇOCUKKEN BİLE BU KADAR AĞLAMADIM"

“İlk geldiğim günden bu yana bana olan davranışından dolayı Fenerbahçe taraftarına  teşekkür ediyorum. Pazartesi günü sözleşmemi feshettikten sonra evimde, sokakta çocuğumun okulunda taraftarın gösterdiği reaksiyonu rüyamda bile göremezdim, herkese teşekkür ediyorum".

35 yaşıma bastım, çocukken bile son hafta ağladığım kadar ağlamamıştım. Fenerbahçe taraftarının mutlu olmasını istiyorum çünkü geldiğimden bu yana bana çok iyi davrandılar".

"SAMET KOLAY GÜNLER GEÇİRMEDİ"

"Bu sürecin nasıl geliştiğini anlatacağım ama bana bu güne kadar çok destek olan bir kişiye de teşekkür etmek istiyorum; O kişi de Samet. Geçen hafta havaalanında yaşadıklarından bugünkü istifasına kadar çok zor süreç yaşadığını biliyorum.”

"CEVAPLAR BENİ ENDİŞELENDİRMİYOR"

"Basın toplantısı yapıp yapmama konusunda da bekledim. Borrusia ve Derbi maçını bekledim ve o nedenle bugünü seçtim. Çok şükür ki bizim lehimize sonuçlandı.”

-1.KISIM: ALEX DE SOUZA-

"EN BÜYÜK HATAM…"

" Beş ayağı vardı bu konunun… Ben, Aykut Kocaman, Ali Yıldırım, başkan ve basın… Başınıza bir şeyler geliyorsa bunda sizden dolayı da hata vardır. Kendi sorumluluğumu da alıyorum ve kendi hatalarımı biliyorum. En büyük hatam kulübü yaralayacak davranışlarda bulunmam oldu. Twitter'ı yanlış bir şekilde kullandım. Bazı insanlara mesajlar gönderdim. Mesajın içeriğinde hata yoktu, ancak gönderdiğim kişilere göndermesem, bende kalsa daha iyi olacaktı. Mahmut vasıtasıyla bana verilen, TFF'yle gönderilen borcu yoktur yazısı var. Bu konuda da hata yaptım. O konuda Ali Yıldırım ile bir tartışmamız oldu. O konuda da öyle davranmamam gerekirdi".

-2.KISIM: AYKUT KOCAMAN-

"Aykut Kocaman ile diyalogumuzu yönetici ve teknik direktör olarak ikiye bölmek istiyorum, çünkü ilk tanışıklığımız yönetici olarak olmuştur. Ben tatildeyken Aragones ayrıldı ve tatil programı değişikliği bana iletildi. Samet beni aradı ve erken dönmem gerektiğini söyledi. Ben de programımı yaptığımı ve dönemeyeceğimi belirttim. Döndüğümde Daum'un odasına gittim, geciktiğim için kendisine özürlerimi ilettim. Sorun olmadığını söyleyerek Aykut Kocaman'ın yanına tanışmam için gönderdi. Aykut bana 'Sen kaptansın herkesten önce senin burada olman gerekirdi' dedi.

KOCAMAN'A NELER SÖYLEDİ?

"Teknik direktör olduktan sonra sorunlarımız başladı. Ondan sonra kendisiyle birçok görüşmemiz oldu, bunların hepsini kabul ettim ama hiç birine katılmadığımı söyledim. Futbol görüşlerimiz çok farklıydı.

"GOL SEVİNÇLERİME KATILMADI"

" Fenerbahçe gibi bir kulüpte atılan gollerden sonra hocanın sakinliğini ve sükûnetini korumasını anlayamadım. Birçok kişi bunun Aykut hocanın tavrı olduğunu söyledi ama bir türlü anlamadım.

BURSASPOR MAÇI VE KOCAMAN'A GÖNDERME

“Maçı herkes hatırlıyordur, 30 senelik tabuyu yıkmış olduk. İlk tanışmamızda 5 gün gecikmemi sorun etmişti ama 30 yıl sonra bir kupa kazanıyorduk ve hoca takımla birlikte dönmüyordu.”

PATLAMA ANI.. 18 YILLIK KARİYERİMDEKİ EN AĞIR TARTIŞMAM"

“Bana çözülmesi gereken sorun var mı diye konuştu. Orada ben bir patlama yaşadım. Kendisiyle ilk tanıştığımız günden bu yana kendisi hakkında ne düşünüyorsam açık yüreklilikle söyledim. Sen teknik direktörsün ben oyuncuyum o şekilde devam edecek dedim".

3.KISIM: ALİ YILDIRIM-

"Ali Yıldırım'la olan kısma gelirsek, kendisiyle olan ilişkimiz başkanımız hapse girmeden önce çok sınırlıydı. Kulüpte görürdük. Başkanın hapse girmesinden sonra yaşanan süreçte Ali Yıldırım hepimizi topladı ve toplantı yaptı. Bu toplantıda kulübün bundan sonra çok zor süreçten geçeceğini, ekonomik anlamda da sorunlar olabileceğini ayrılmak isteyenin ayrılabileceğini söyledi. Bazı oyuncular gitti. Kendisine Fenerbahçe 2. ligde de 3. Lig'de de sokakta da olsa kalacağımı ve böyle bir durumda asla bırakmayacağımı söyledim. Kendisine sadece söylediğim ödemelerle ilgili nasıl yapmalarını uygun görüyorlarsa, önümü görmek için bir plan istedim. Burada da, Brezilya'da da bir ailem var ve benim elime maaşıma bakan bir sürü insan var çünkü".

-4.KISIM: AZİZ YILDIRIM-

"Başkanla ilgili konuşursak kendisine büyük saygı duyuyorum. Başkanla bazen çok iyi, bazen çok kötü ilişkilerimiz oldu. Ama her zaman açık ve birbirimizin gözüne bakarak konuştuk. Kimse kimsenin arkasından mesaj göndermedi.”

İLK AYRILMA İSTEĞİ

“Fenerbahçe'nin gelişiminin önünde bir engel olduğumu düşünmeye başlamıştım ve onların önünü açmak istemiştim. Başkana ayrılmak istediğimi söyledim. Fenerbahçe'den bu şekilde ayrılmamın doğru olmayacağını söyledi. Ben, hoca ve kendisi 7 Eylül'de sorunları çözmek için konuşmak üzere ayrıldık. 7'sindeki görüşme hala yapılmış değil.”

 

KADRO DIŞI KARARI: "SOYUNMA ODASINDA BÜYÜK YER TUTUYORSUN" SÖZÜ

“Aykut Kocaman'ın benimle konuşmak isteğini söyledi. Odasına gittim. Bir karar aldığını, zor bir karar olduğunu fakat bunu alması gerektiğini söyledi. Kadro dışı bırakıldığımı söyledi. Kendisine niye kadro dışı kaldığımı sordum. Benim anlayışıma göre; disiplin suçu işlemeyen bir futbolcu kadro dışı kalmaz. Fenerbahçe'deki geçmişimi övdü, güzel olduğunu söyledi. Bana soyunma odasında 2 tane liderin olmayacağını söyledi. 'Soyunma odasında o kadar büyük yer tutuyorsun ki, seni ayırmak zorunda kaldım’dedi.”

"2 YIL DAHA OYNAYACAĞIM"

Fenerbahçe'den zaten ayrılmadım. Coritiba'da, Palmerias'ta olduğu gibi Fenerbahçe'de bir parçamı bıraktım. Bir parçanızı bıraktığınız bir yerden ayrılmanız mümkün değildir. Gelecek için planım yok. Gideceğim bir takımla 2 yıllık sözleşme imzalayacağım, ardından futbolu bırakacağım."

Başbakanla neler konuştu?

8 yıl Fenerbahçe formasını giydiğim süre için beni tebrik etti. Tek söylediği; 'gidiş tarih ve saatimin belli olduğunda bana bildirir misin?' oldu."

Fenerbahçe'yi Avrupa ve Türkiye olarak ayırırsak, neler söyleyecek?

"İnanıyorum ki Fenerbahçe şampiyonluğun en büyük adayı. İnanıyorum ki Avrupa'da gruptan başarıyla çıkacaktır ve başarılı olacaktır. Çünkü çok kaliteli oyuncularımız var. Takım bir birini daha iyi anlamaya başladığında daha iyiye gidecektir."

Taraftar için ne söyleyecek?

"Aşk, taraftar, özveri."

2 yıllık imza Fenerbahçe'ye olabilir mi? Jubile’yi Fenerbahçe'de yapmayı düşünür mü?

"1 Ekim itibari ile Fenerbahçe kariyerim sona erdi. Bana her zaman için çok şey verdi, nankör olmak istemiyorum ama jubilemi Kadıköy'de yapmak isterim."

Anlaştığı takım var mı?

"Kimseyle görüşme yapmıyorum, taşınma işleriyle ilgileniyorum. Oraya vardığımda görüşeceğiz."

Heykel için neler söyleyecek?

"Heykel taraftarın çılgınlığı. Heykeli dikilecek kadar bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Yapanların hissiyatını tartışmaya açacak değilim, teşekkür ediyorum."

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın