Yaratıcılık güven ve kalite ile birleşince...

Bir davet verdiğinizde karşınızdakini etkileyeceğiniz ilk nokta her zaman davetiyedir. Davetiye, yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz unsurlar arasında ön sırada yer alıyor. Vanilia Printing Works, bu noktada sizin aklınızdakileri kendi yaratıcılıkları ve tecrübeleri ile gerçeğe dönüştürüyor

Yaratıcılık güven ve kalite ile birleşince...

Son yıllar düğün, bar-mitsva, bat-mitsvalarda ortaya koyulan yaratıcılık her geçen gün daha da etkileyici oluyor. Bu sürecin önemli adımlarından biri de davetiye. Vanilia Printing Works bu konuda yaratıcılığın yanı sıra güven ve kalite de sunuyor. Aynı zamanda gazetemiz yazarı olan Süzet Dalva ve Zelda Dalva, Vanilia’nın nasıl doğduğunu, neler ortaya koyduğunu anlattı.

Vanilia Printing Works’un arkasındaki yaratıcı isimleri tanıyabilir miyiz?

Vanilia Printing Works bir Atılım Basımevi markası. Atılım Basımevi 40 yıllık bir matbaadır. Kurucusu Hayim Bonofiyel’dir. Biz de bu matbaa bünyesinde bir marka yaratmak istedik ve kendi müşteri potansiyelimizi oluşturduk. Vanilia ismi vanilyadan geliyor. Beyazı, saflığı ve dürüstlüğü simgeliyor; kâğıdın beyazlığından ilham alarak, sunacağımız sonsuz güven ve eşsiz kaliteyi temel alarak bu markayı yarattık.

Vanilia Printing’in bu alandaki tecrübeleri neye dayanıyor?

Markamızı yaratırken arkamızdaki güçlü ekibe sonsuz güvenimiz vardı. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak içimde hep yaratmaya ve görselliğe dayalı bir iş yapmak isteği vardı. İnsan bazen gözünün önündeki yolu görmez. İşte benim için de aynısı oldu. Baba mesleğine seneler sonra sahip oldum. Ekibimizle aramızda yarattığımız uyum sayesinde muhteşem sonuçlar elde ettik. Yaratmanın sonu yok. Tasarım dünyası bizi farklı müşterilerle tanıştırdı. Her müşteri bizim matbaacılık sektörünce yeni tecrübeler kazanmamıza yardımcı oldu.

Bu işe başlamak için seni teşvik eden ne oldu?

Bu işe kızımın bat-mitsvası vesile oldu. Ailemle birlikte davet hazırlıkları yaparken yarattığımız davetiye bizim bu mesleğe giriş biletimiz oldu. Kızımın davetiyesi pek çok kişi tarafından beğenildi ve çalıştığımız organizasyon firması dâhil pek çok dostumuz bu işi yapmamız için bizi teşvik etti. Babamın ve kardeşimin desteğiyle bu meslekte kısa zamanda çok yol aldık.

Aranızda işbölümü var mı? Varsa nasıl gerçekleşiyor?

Vanilia Printing Works, müşteri ilişkileri, grafik-tasarım, üretim ve planlama bölümlerinden oluşmakta. Müşterilerle biz görüşüyoruz. İstenilen işin grafik tasarımını aramızda tartışıp, grafikerimizle mükemmel bir sonuca ulaşıyoruz. Grafik tasarımından üretim başlangıcına kadar geçen süreden kardeşim sorumlu. Planlama yapıldıktan sonra üretimle ilgilenen birim sayesinde atölyemizle birlik halinde çalışarak istenilen ürünü en kısa zamanda ve en doğru şekilde müşteriye teslim ediyoruz.

Vanilia Printing Works neler sunuyor? Farklılığı sevenler için değişik ne gibi ürünler sunuyor?

Vanilia Printing Works, kutu, etiket, katalog, kurumsal kimlik ile ilgili her türlü belge, kartela, davetiye gibi hammaddesi kağıda dayalı her türlü ürünü müşteriye sunuyor. Türkiye’nin çok önemli firmaları ile çalışıp farkımızı müşteriye sunduğumuz üç olanak ile sağlıyoruz: kalite, hız ve güven. Bu üç özellik bizim mottomuz haline geldi. Matbaa sektöründe butik şeklinde çalışmayı ilk defa biz yarattık. Konsepte dayalı yarattığımız üç boyutlu davetiyeler müşterilerin bizi seçme nedeni oldu. Yaratıcılığımızdaki sonsuz performansımız ile yapamayacağımız hiçbir maket yoktur.

İlham kaynağınız neler oluyor?

İlham kaynağımız moda. Günümüz trendlerini takip ediyoruz ve renkleri ona göre kullanıyoruz. Tabii ki müşteriden aldığımız ipuçları da bizi yönlendiriyor.

Özellikle kullanmayı tercih ettiğiniz malzemeler var mı?

Kartondan kumaşa metale, mühürden forekse her türlü malzemeyi kullanabiliyoruz. Çok başarılı bir atölyemiz var. Kadromuzun profesyonelliği sayesinde kâğıt ile her türlü malzemeyi kolayca birleştirerek ortaya inanılmaz tasarımlar çıkarıyoruz.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın