Beş kala...

"Sevgili çocuklar, güzel yüzleriniz asılmasın. Hepinize başarı dolu bir okul dönemi dilerim"

Beş kala...

Acı tatlı anılarla dolu bir yaz mevsimini daha geride bıraktık… Takvim sayfalarınızla ilişkiniz olmasa da sonbaharın geldiğini anlatan o kadar çok işaret var ki çevremizde örneğin: plajda sohbet ederken lafınızın orta yerinde yanınızdaki kişi bir anda ayağa kalkıp yukarıda bir yerlere el sallamaya ve “Güle güle gidin. Seneye görüşürüz” dediğinde sıcak ülkelere göç etmeye başlayan leyleklere veda ettiğini kısa süreli şoktan sonra kavrarsınız.  Havanın yüksek nem oranından puslu başlayan günler, net bir hal alır, Anadolu yakasını daha net görür ve sadece tepelerde azıcık yeşillik kaldığını umutsuzca fark edersiniz… Ya da henüz hava aydınlıkken adaya yaklaşan vapurunuz hava kararmaya başladığında yanaşır olur… Akşam saatlerinde yaz sıcağında kendini sokağa atanlarla dopdolu sahilde yaş ortalamasının 50+’ya dönüştüğünü gözlemlersiniz.  Ya da sabah saatlerinde sadece işe gidenlerle dolu olan vapur veya deniz otobüsünüz okul alışverişi için şehre inen yüzü asık çocuklarla, gülümseyen annelerle doluverir. Elbette ki taşınan bavulların sayısında büyük bir fark olur… Ve tabii ki birileri mutlaka “Ne zamana kadar buradasınız, ne zaman taşınıyorsunuz?” sorularını sormaya başlar…

Sizi bilmiyorum ama bizler Burgazada’da heyecanlı günler geçirdik bu yaz süresince… Bunca yıl sonra çocukluğuna, geçmiş anılarına ve dostlarına kavuşma müthiş heyecanlı geçti. En güzellerinden biri de geçtiğimiz hafta gazetemizde manşetten haberini verdiğimiz “Reunion 2012” idi. Bir fotoğraf karesiyle başlayan geçmişe özlem, bir çığ gibi büyüdü ve 500 kişiyi bir araya getirdi. Yağan yağmur dahi bu kavuşmanın neşesini heyecanını gölgeleyemedi. Kendisini müziğin ritmine kaptıranlar sirtaki yaptılar, göbek attılar, ellerini birleştirerek hora teptiler.  Dünyada eşine benzerine rastlanamayacak kadar güzel geçen bu etkinlik geniş basında da yer aldı. Gelecek yıllarda daha da kalabalık geçeceğini umut ediyoruz.

Burgazada kolay kolay unutmaz… Genç yaşta zamansız aramızdan ayrılan Burgaz’ın toprak tenis kortlarının sevilen ismi (İYD Başkanlarından) Moiz Aziz’in adı bu yıl da düzenlenen bir turnuvada yeniden anıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Burgazada Deniz Kulübü ‘Muhteşem’ üyeleri keyifli bir etkinliğe imza attılar. Burgazada’nın konukları çocuklar yararına sahneye çıktılar.  Profesyonelce hazırlanılmış bu gösteri her sene olduğu gibi kış mevsiminde bir dernekte sahnelenecek.

Zamanının büyük bir bölümünü sokakta geçirdiğiniz adada, tüm haberlerden çok daha kısa zamanda haberdar olursunuz. Dostlarınızın çocuklarının başarılarıyla, mutluluklarıyla sevinir, kayıplara üzülürsünüz. Zaman isteseniz de istemesiniz de geçiyor, çocuklar büyüyor, bizler de daha fazla büyüyoruz.

Sevgili çocuklar, güzel yüzleriniz asılmasın. Hepinize başarı dolu bir okul dönemi dilerim…

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın