BROADWAY MÜZİKALİ AYAĞIMIZA GELDİ: YSK’dan bir “Damdaki Kemancı Hikâyesi”

Geçtiğimiz cumartesi akşamı müzikleriyle, kostümleriyle, dekoruyla ve en önemlisi oyunculuk gücüyle bizi hayran bırakan bir müzikale tanıklık ettik. Yıldırımspor Kulübü bu seneki oyunu “Hayata Bir Damdaki Kemancı Hikâyesi” ile yine ses getireceğe benziyor.

BROADWAY MÜZİKALİ AYAĞIMIZA GELDİ: YSK’dan bir “Damdaki Kemancı Hikâyesi”

24 Mart Cumartesi akşamı Rozi Almaleh ile Eti Zavaro’nun yazıp yönettikleri YSK’nın yeni oyunu Akatlar İSOV (İstanbul Sanayi Odası Vakfı)’ nın tiyatro salonunda izleyicisiyle buluştu.  Seyirciler gösterim öncesi fuayede sunulan kokteyl ile karşılandılar ve salonda yerlerini almadan tanıdıklarıyla sohbet etme imkânı da buldular. Daha sonra Dernek Başkanı Hayim Eskinazi bir hoş geldiniz konuşma yaptı ve ardından perde açıldı.

Shalom Aleichem’in Sütçü ve Kızları romanından ve Damdaki Kemancı Müzikali’nden esinlenerek sahneye koyulan müzikal oyun 1894 yılında Amerika’da geçiyor. Mahallede çok farklı insanlar yaşıyor. Hepimizin yakından tanıdığı karakterlere farklı akrabalık ilişkileri eklenmiş. Ayrıca,  tanımadığımız ancak ustalıkla oyunun içine harmanlanmış birkaç değişik kişilik de yaratılmış.

Şunu söylemeliyim ki dekor ve kostümler o kadar başarılı ki bir ara hakikatten kendimi o mahallede hissettim. Karakterler ise öyle güzel yerli yerine oturtulmuş ki sütçü Tevye , Haham Efendi,  terzi, çöpçatan sanki birebir karşımdaydı. Şabat akşamı, düğün eğlencesi, şişe dansı gibi sahnelerde duygulanmamak elde değildi.

Ayrıca Demet Şaşmaz’ın koreografisini yaptığı birbirinden güzel danslar profesyonel dansçılar tarafından sergilendi. 8 müzisyenden oluşan canlı orkestra da bir o kadar keyif vericiydi.

Zengin, kaliteli, eğlenceli ve profesyonel bir oyunu kaçırmak istemeyenlere tavsiyem geç kalmadan biletlerini ayırsınlar. Dernek tiyatrolarının amacını unutmayalım. Tiyatro ekiplerinin özverili ve takdirlik çalışmalarını alkışlarımızla ve yanlarında bulunarak destekleyelim. 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın