Güzel bir an

Kötü bir günde  veya uyku tutmadığında hep aklımdaki mutlu bir anımı hatırlar kendimi motive etmeye çalışırım. Böylece moralim yüksek kalır, negatif enerjiyi üstümden atarım. İşte  bu yüzden  öncelikle güzel bir anı yazmaya karar verdim. Böylece futbolumuzdaki  kara günlerden biraz  uzaklaşmış oluruz.

Spor  Toto Süper Ligi’nde 11. hafta geride kaldı. Önceki yıllara oranla liglerimiz eski heyecanı ile izlenmiyor. Her gün oynanan maçlar izleyici olarak bütün heyecanımızı almış durumda. Bu yüzden ender gördüğümüz güzel bir olayın  altını çizmek istiyorum. Beşiktaş taraftarı önceki günlerde Van’a yardım için maçın son dakikasında atkılarını sahaya attı toplanan bu atkılar Van’a gönderildi. Bununla yetinmeyen taraftar, Beşiktaş-Galatasaray maçının 65. dakikasında  açmış olduğu “Güneşi yolluyorum sana, dayan... Biz varız, üşümeyeceksin Van” pankart  ile beraber bütün taraftarların soyunması inanılmazdı. Dışarıdaki soğuğu ve Beşiktaş taraftarının kalbindeki ateşi, televizyonun başında oturan herkes hissetmiş oldu. Depremden hemen sonra birçok yardım kuruluşu tarafından çeşitli yardımlar yapıldı ve halen yapılmaya devam ediliyor. Malum Van’da en büyük sorun çadır ve soğuk. Gündemin her gün değiştiği bir ortamda Van’ı unutmamak ve tekrar tekrar gündeme getirmek çok önemli. Van’da yaşayanların sorunları çözülmeden gündemden düşerse, işte Van’daki soğuk insanların iliklerine en çok o zaman işlemeye başlar. Van gündemde olduğu zaman bile yerli yerine oturmamış sistem, Van’ın gündemden düşmesi ile beraber orada yaşayan halkı daha zorlayacaktır. Bu yüzden Van her ortamda ve fırsatta tekrar tekrar hatırlanmalı, hatırlatılmalı...

 

Milli Takım

Her ne kadar gündemden kaçmak istesek de, kaçamayacağımız bazı konular var. Milli takımız 2012 Avrupa Şampiyonası’ndan elendi. Takımın başından Guss Hiddink gönderildi, yerine Abdullah Avcı geldi. Türkiye’de futbolun bir sistem dahilinde, altyapıya önem vererek, belirli bir futbol kültürünü geliştirerek ve teknik, taktik disiplinle başarı elde edilebileceğini düşünenler bir defa daha kaybetmiş oldu. Guss Hiddink bizi alaturka kaderimize terk etti. Şimdi ne mi olacak? Ersun Yanal’ı yedikleri gibi birkaç başarısız maçtan sonra Abdullah Avcı’yı eleştirmeye başlarlar, belki oynattığı sisteme, belki takımı çalıştırmasına veya karizmasına takılır bütün yorumcular. Aynı basma kalıp cümlelerle hocayı eleştirirler. Sonrası malum daha önceden moral, motivasyon ve  başarısı daha önceden kanıtlamış ‘yeni’ bir hoca daha getirilir. Böylece alaturka kafalar bir kez daha rahatlamış olur. Sonra tekrar Mustafa Denizli ile  sonra tekrar Fatih Terim ile devam edeceğiz.

Milli Takım kalecisi Volkan’a milli maç sırasında Ali Sami Yen Türk Telekom Arena Stadı’nda küfür edildi. Hiçbir milli takım futbolcusuna küfür edilmesi doğru değil bu kabul edilemez. Açıkçası Galatasaray taraftarı zamanında Arda Turan’a, Bülent Korkmaz’ı hatta Hagi’ye bile bu şekilde davranmışsa, Volkan’ın ufak birkaç provokatif hareketle tepki  görmesi maalesef bizleri fazla şaşırtmıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın