USD/TL Paritesinde bu hafta....

Geçtiğimiz hafta 1,6550 direncini test eden kurda bu sevilerden başlayan gerileme ile 1,60/1,61 aralığına kadar gelindi. Geçtiğimiz hafta yaptığımız analizlerde kurda ara hedefin 1,6550 civarı olduğu ana hedefinse 1,70 civarı olduğunu belirtmiştik. Bu görüşümüzü hala koruyoruz. 


USD/TL Paritesinde bu hafta....

1,62 altında kalındığı sürece 1,59’a kadar gevşeme potansiyeli olan kurda bu bölgenin alım fırsatı yaratacağını ve yeniden yukarı yönlü bir hareket başlayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle kurda 1,59 ile 1,62 aralığından kademeli alım yapılarak ortalama bir maliyet oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz. Yapılacak bu alımlarda stop loss seviyesi 1,5850 kar alım seviyesi olarak ise ilk kademede 1,6500 ikinci kademede ise 1,68/1,70 aralığı olarak takip edilebilir. 

TCMB’nin döviz alım miktarlarındaki azaltma ile kura müdahalelerinin ise miktar olarak kurun seyrini etkileyebilecek nitelikte olmadığını fakat psikolojik etki yaratabileceğini düşünüyoruz. Şuan için piyasanın TCMB’nin reaksiyon verdiği seviyeleri test etme girişiminde olduğunu ve TCMB’nin gerçek anlamda kurdan rahatsız olduğu seviyelerin test edilmesi adına ani ataklar olabileceğini düşünüyoruz. Bu aşamada TCMB’nin alım miktarlarını 10’ar milyon dolarlık azaltma haricindeki tercihleri kurun üst sınırının çizilmesinde belirleyici olabilir. Aksi halde olası geri çekilmeler alım fırsatı yaratmaya devam edecektir.    

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın