Hiddink’ten Avcı’ya

 

Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink’le artık ipler kopma noktasında... Hollandalı hocanın daha önce görev yaptığı Chelsea’nin başına geçmesine deyim yerindeyse ‘çeyrek var’... Son haftalarda gazetelerde yer alan açıklamalarında milli takım çalıştırıcılığının kendisine ‘hafif’ geldiğini ve bir kulüp takımında her gün çalışabileceğini belirten Hiddink, kendisine bir anlamda İngiltere vizesi için zemin hazırladı... İngiliz basını da Chelsea’nin Hiddink ve futbol federasyonuyla el sıkıştığını ve Hollandalı hocanın geçtiğimiz hafta oynanan Belçika maçında son kez Ay-Yıldızlılar’ın başında görev aldığını yazarak ‘işin bittiğini’ vurguladı.

Futbol camiasında konuşulan; mevcut federasyon başkanı Mahmut Özgener’in 28 Haziran’da yapılacak seçimde aday olmaması durumunda Hiddink’in kesinlikle ayrılacağı yönünde... Özgener’in bir dönem daha başkan olmak istemediği ve artık kenara çekileceği de fazlasıyla dillendiriliyor. Bu şartların gelişmesi halinde de “Guus Hiddink’in ayrılığı çok yakın” demek pek de saçma değil... O zaman önümüze bakıp alternatifleri değerlendirelim...

Mevcut şartlarda Milli Takım’ın başına yerli bir hoca getirmek en mantıklısı... Hazır, grupta ikincilik için avantaj elimizdeyken, ‘yerli futbolcu havuzu’nu iyi bilen deneyimli bir teknik adam bizi 2012 Avrupa Şampiyonası’na götürebilir. Peki, adaylar kimler? Geçtiğimiz sezon yayıncı kuruluşta yorumculuk yapan Mustafa Denizli, İstanbul BŞB çalıştırıcısı Abdullah Avcı ve Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas isimleri en çok telaffuz edilen çalıştırıcılar... Bunun yanı sıra önümüzdeki dönemde yapılacak federasyon başkanlığı seçimlerinin hoca seçimine etki edeceği kanısındayım. Görünen o ki Özgener’in aday olmaması durumunda İstanbul BŞB Başkanı Göksel Gümüşdağ, federasyonun tepesindeki koltuğa oturacak. İşte o zaman aynı kulüpte beraber mesai yaptıkları Abdullah Avcı’nın adı ön plana çıkar ki ben de bunun Milli Takım’a uzun vadede büyük yarar sağlayacağı kanaatindeyim...

Geçmiş dönemde Genç Milli Takım’da çalışmış olan ve İstanbul BŞB’nin başında geçtiğimiz sezon 5. yılını tamamlayan Abdullah Avcı, bu süreçte Turuncu-Mavili ekibe göze hoş gelen bir oyun kimliği kazandırırken, taraflı tarafsız tüm futbol otoritelerinin takdirini aldı. Adaylar arasındaki en deneyimli isim olan Mustafa Denizli’nin Milli Takım’ın başına gelmesi halindeyse bu beraberliğin 2012 Avrupa Şampiyonası’ndan sonra devam etmeyeceği düşüncesindeyim. Dolayısıyla kısa vadeli çözüm çok yarar getirmeyebilir. Bu sezon Gaziantepspor’u Avrupa Ligi’ne taşıyan ve Cenk Tosun ile Olcan Adın gibi genç isimleri parlatan Tolunay Kafkas da beğendiğim teknik adamlardan... Ancak Göksel Gümüşdağ faktörü nedeniyle Abdullah Avcı daha şanslı bir konumda kanımca...

Henüz Hiddink federasyonla olan bağlarını resmen koparmamış, başkanlık seçimi de yapılıp, sonuçları ortaya çıkmamışken bu öngörüde bulunmak pek doğru olmayabilir. Ancak biz yine de yaşanması muhtemel gelişmeleri bilelim...

YSK Masa Tenisi Takımı Türkiye 1. Liginde altı galibiyet aldı

Yıldırımspor Büyükler Masa Tenisi Takımı, Türkiye 1.Liginin ikinci devresinin son dokuz maçını oynamak üzere, Bülent Atakan (antrenör-oyuncu), Nedim Yılmaz, Yosi Namer, Ceki Namer, Bahri Çetin ve Alp Kamhi’den oluşan kadrosu ile Ankara’ya  gitti.

Yıldırımspor bu sene on altı takımın katıldığı ve üç takımın küme düştüğü Türkiye 1.Liginin ilk devresini tehlike hattında (14.) bitirmişti. İkinci devrenin, birinci etap maçlarında,  altı maçta üç galibiyet almasına rağmen hala 14. durumdaydı. Dolayısıyla YSK bu müsabakalara çok stresli başladı.

YSK’nın ilk maçı, Adana-Global Spor’a karşı idi. Ligin birinci devresinde 3-2 yenildiği rakibinden, rövanşı net bir skorla aldı: 3-0 (3-1,3-0,3-0).

YSK ikinci maçını, ligin birinci devresinde 3-1 yenildiği, ligi altıncı bitiren İstanbul Veteran Masa Tenisçileri’ne karşı oynadı. Yıldırımspor kuvvetli rakibini, aynı skorla 3-1 yenmeyi bildi: (3-0, 2-3, 3-0, 3-0).

Yıldırımspor ilk günün son maçını, ligin ilk devresinde 3-1 yenildiği Malatya-Esenlik Belediyespor’a karşı oynadı. YSK bu zorlu maçı  da 3-2 almayı başardı: (2-3, 3-0, 3-0, 1-3, 3-0).

YSK ikinci günkü ilk maçını,  ilk devrede 3-1 yenildiği Burdur-Süleyman Oğuz İ.Ö.O. ile yaptı ve 3-0 kazandı (3-2, 3-1, 3-2).

Sonraki maç İstanbul-Yeşilyurt’a karşı idi. İlk devre 3-1 yenildiği rakibini, 3-0 yendi: (3-1, 3-0, 3-2) .

YSK ikinci devre, ikinci etap maçlarına, beş müsabakada beş galibiyet ile başlayınca düşme tehlikesini de atlatmış oldu. YSK Masa Tenisi Sorumlusu Simon Taragano ve Antrenör Bülent Atakan son dört maçı yedek oyuncularla oynamaya karar verdiler.

Yıldırımspor ikinci günün son maçını 1.Ligi şampiyon bitiren Yalova-Belediye Gençlikspor’a karşı oynadı ve 3-1 kaybetti: (0-3, 0-3, 3-0, 0-3)

YSK, üçüncü günkü ilk maçını, ligi ikinci bitiren İstanbul-Anafen Kolej Spor’a karşı yaptı ve 3-0 kaybetti.

YSK, sonraki maçında Ankara-Türk Telekom ile karşılaştı. 3-0 yenildi: (0-3, 1-3, 1-3).

Yıldırımspor haftanın son (dokuzuncu) maçında Eskişehir-Tepebaşı Belediyesini 3-0 yendi.

Ligin ikinci devre müsabakalarında, çok iyi oynayarak on beş maçta dokuz galibiyet alan Yıldırımspor Büyükler Masa Tenisi takımı, Türkiye 1.ligini onuncu sırada tamamlamış oldu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın