11 Kasım Çarşamba günü Göztepe Kültür Derneği’nin her yıl geleneksel olarak tekrarladığı hanımlar açılış yemeği gerçekleşti

" />

GKD hanımlarının Büyükada temalı açılış günü

11 Kasım Çarşamba günü Göztepe Kültür Derneği’nin her yıl geleneksel olarak tekrarladığı hanımlar açılış yemeği gerçekleşti

GKD hanımlarının Büyükada temalı açılış günü

Faaliyetin ilk durağı nakış ve el sanatları çalışmalarını birlikte sergileyen Feride Petilon veDora Debahar’ın “Gökkuşağı” adlı sergisiydi. Serginin ana temasını Büyükada manzaraları ve çiçekleri oluşturuyordu.

Daha sonra yemek salonuna alınan seçkin davetli topluluğunun arasında, Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva’nın eşi Recina Haleva, İsrail’in İstanbul Başkansolusu Moşe Kamhi’nin eşi Ferda Kamhi, Dernekler Masası Başkanı Tuna Alkan ve dernek kurum ve vakıfların yönetim kademesindeki hanım temsilcileri vardı.

Göztepe Kültür Derneği’nin hanımları tarafından hazırlanan leziz yemeklerin yenmesinin ardından, Derneğin hanımlar kolu başkanı Lili Salerno sahneye gelerek günün anlamına yaraşan özlü bir konuşma gerçekleştirdi.

Günün keyfi ise “Ezan, Çan, Hazan” isimli bir mini tiyatro oyunu idi. Önce sahneye gelen Murat Eskenazi ada vapuru kaptanı rolü ile eskilere giden ada anılarını anlatırken, geriden metnini Donna Kasuto’nun seslendirdiği Adalarla ilgili bir belgesel barkovizyonda gösterildi.

Artık sıra oyuna gelmişti, Murat Eskenazi, Diana Gabay, Rina Yanni, Viki Toledo, Eti Romano, Raşel Özübahar, Korin Gerşon, Nensi Molho, Viki Eskenazi, küçük oyuncu Seymi Seviş, Leon Seloni ve Sami Levi’nin rol aldığı ve Büyükada simalarını yansıtan oyun son derece akıcı ve keyifli bir gösteriydi. Toplumumuzun içinden yetişen ve artık ününü profesyonelce herkese ispat eden Sefarad grubundan Sami Levi, oyun boyunca söylediği Ladino, Ermenice, Rumca, Türk Sanat müziği ve pop müzikten oluşan bir şarkı demeti ile seyirciyi dünden bugüne getirdi ve duygu seli yarattı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın