İsrail’ deki Maccabiatlar öncesi son durum

İsrail’ deki Maccabiatlar öncesi son durum

13 Temmuz’da başlayacak olan 18. Maccabiat oyunlarına çok az bir süre kaldı. Yaklaşık olarak bir ay sonra başlayacak oyunlar öncesi 2007 yılında Roma’da çok başarılı bir mücadele gösteren Çağla Lusi Azgari ve Tenis takımın yöneticisi aynı zamanda oyuncusu Hayim Semoil ile görüşme fırsatını bulduk.

 Hayim Semoil bu yıl oyunlara katılacak ekipteki en tecrübeli isimlerden biri, kendisi 12 yaşından beri aktif olarak tenis oynadığını ve tenisin onun hayatında çok büyük önemi olduğunu belirtti. Semoil 1999’dan beri Maccabiatlar’a her yıl tenis alanında ülkemizi temsil ediyor. Maccabiatlar’a katılarak hem tutkunu olduğu tenise devam etme fırsatını buluyor, hem de iş hayatında karşılaştığı stresten uzaklaşmaya çalışıyor.Semoil, İsrail’de ki Maccabiatların en büyük özelliğinin ortak ilgi alanı olan bütün dünyadan insanları  bir araya getirmesi olduğunu söyledi.Bu şekilde farklı kültürleri ve yaşamları tanıma şansını yakalanabildiğini ve  bütün dünyadan  güzel dostluklar edindiğini belirtti. Geçtiğimiz yıllarda Nedim Akkohen, Cef Sisa, Mişel Asael, Alber Benhabib ve Sara Beceren’den oluşan veteran takım bu yıl sadece Haim Semoil tarafından temsil ediliyor. Bunun yanında tenis takımında 2007’de Roma’dan başarılı bir şekilde dönen Junior kızlarda Çağla Lusi Azgari ve Junior erkeklerde Tali Şalhon’dan oluşuyor.

 Çağla Lusi Azgari 2007’de 12. Avrupa Maccabiyat Roma oyunlarında teklerde ve de çiftlerde şampiyon oldu. Türk Milli Takımı’nda da görev alan Çağla, altı yaşından beri devam ettiği bu spora halen ENKA’nın tenis takımda devam ediyor. Profesyonel olarak kariyerini geliştirmek isteyen Çağla bunun da sponsorlara bağlı olduğunu ekliyor. Ayrıca Çağla dünya Musevileriyle bir araya gelmek ve orada Türkiye’yi ve Türk Musevilerini temsil etmekten gurur duyduğunu da belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın