Güiza: Fenerbahçe daha üst sıraları hak ediyor

Fenerbahçe’nin İspanyol yıldızı Daniel Güiza İstanbul Cervantes Enstitüsü’nün “Spor Buluşmaları” başlıklı söyleşinin konuğu oldu. Şalom Spor Servisi oradaydı…

Güiza: Fenerbahçe daha üst sıraları hak ediyor

NEDİM BÜYÜKABOLAFYA


Cervantes Enstitüsü’nde 23 Şubat Salı günü düzenlenen “Spor Buluşmaları” konulu etkinliği Enstitü Direktörü Antonio Gil de Carrasco yönetti. Söyleşinin konuğu olan Fenerbahçe’nin İspanyol yıldızı Daniel Güiza direktörün  futbol hayatı ve Fenerbahçe ile ilgili soruları yanıtlarken,  salonda bulunan öğrenci ve basın mensuplarının soru yöneltmelerine karşı çıktı. 

Futbolla yedi yaşında tanıştığını ve dokuz yaşında bölgesel futbol kulübüne transfer olduğunu belirten Güiza, Xerez Deportivo takımında başladığını ve aynı kulüpte futbol hayatını bitirmeyi hedeflediğini belirten İspanyol oyuncu, bir gün mutlaka eski takınma döneceğini söyledi. Xerez Deportivo, şu an İspanya ikici liginde mücadele ediyor.

Güiza, Mallorca’da gol kralı olup Türkiye’ye geldikten sonra zorlanıp zorlanmadığı hakkındaki soruya  “İnanıyorum ki bir gün  gereken atılımı yapacağım. İspanya’daki altın günlerimi burada da yaşayacağımı düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

İngiliz takımları ve Barcelona’nın kendisi ile ilgilendiği ama Fenerbahçe’yi tercih ettiğini söyleyen Güiza, herkesin kendisinden büyük bir beklenti içinde olduğunun bildiğini ve bu konuda herhangi bir korku yaşamadığını belirtti., “Kesinlikle herhangi bir korku taşımıyorum. Büyük bir kulübe geldiğimi biliyorum. Beklentileri karşılayacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’de en pahallı futbolcu olmasının kendisini rahatsız etmediğini belirten Güiza, kendisini çok şanslı görmediğini ama çok çalışıp formasının hakkını verdiğini ifade etti.

Takımda diğer futbolcularla tercümanlar aracılığı ile iletişim kurduğunu söyleyen İspanyol futbolcu, bunun oyunun temposuna etkisi sorulduğunda ise “Her oyuncu ne yapması gerektiğini bilir ve ona göre oynar. Eğer futbolcu zeki ise oyunun yavaşlaması söz konusu olmaz” şeklinde cevap verdi.

Güiza,  Şükrü Saracoğlu Stadı için  “Avrupa’nın bir numarası. Fenerbahçe’nin taraftarı gibi taraftar olduğuna inanmıyorum. İnanılmaz bir stat” yorumunu yaptı.

Türkiye ve İspanya Ligi arasındaki farklarla ilgili olarak, suni çimde yaptığı maçlara sitemde bulunan Güiza, “Türkiye’de iki üç maç var ki bunları suni çim üzerinde yapıyoruz, bunlardan şikayetçiyim. Umarım bir dahaki dönemde daha başarılı olacağız. Biraz karışık bir ligde oynadığımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Güiza bir futbol takımında en çok baskıyı ve eleştiriyi alan mevkilerin, kaleci ve savunma bölgelerinde oynayan futbolcuların aldığını kaydetti.

Bu kadar büyük bir ücret aldıktan sonra sakatlık korkusu yaşıyor musun sorusuna ise “Kesinlikle korkmuyorum ve bu yüzden kendimi geriye atmıyorum. Kendimi maksimum düzeyde ortaya koyuyorum” diye cevapladı.

Fenerbahçe’nin ligde istikrarsız bir performans ortaya koyduğu ifade edilerek, bu konudaki düşünceleri sorulan Güiza, “Biz iyi sahalarda oynamaya, iyi ambiyanslara alışığız. Bu hafta suni çim üzerindeydik. Bu bir bahane değil, tabii ki iki takımda 11’e 11 oynuyor. Bu kulübüm Fenerbahçe daha üst sıralarda yer almayı hak ediyor” dedi.

Güiza, Turkcell Süper Lig’de şampiyon olacaklarına inandığını ifade ederken, İspanya Milli Takımı ile ilgili bir soru üzerine, “Torres ve David Villa gibi 90 dakika forma giymek isterdim. O arzu içindeyim” dedi.

Yaklaşan Türkiye İspanya Milli maçları sorulduğunda ise “Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’nda tüm maçlarını seyrettim. İyi takım. İspanya’daki maçta zorluk çekecektirler ancak bazen hiç umulmadık takımlar, sürpriz sonuçlar alıyorlar” şeklinde düşüncesini belirtip deplasmanda Türkiye’nin olası galibiyetini sürpriz olarak nitelendirdi.

Son olarak İspanya  ve Türkiye’deki hayatı arasındaki fark sorulduğunda ise Güiza, tek fark “para” şeklinde ilginç bir yanıt verdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın