Öğrencilere yardım için muhteşem balo

110. Kuruluş Yıldönümü’nde Danny Brillant’ı ağırlayan Mişne Tora -Öğrencilere Yardım Derneği, Hilton Convention Center’de gerçekleştirdiği baloda 750 konuğun katılımı ve bağışlarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine büyük katkı sağlamış oldu

Öğrencilere yardım için muhteşem balo

Öğrencilere Yardım Derneği – Mişne Tora, 110. kuruluş yıldönümünü muhteşem bir balo ile kutladı. Ünlü Fransız şarkıcı Danny Brillant’ın sahne aldığı gecede yaklaşık 750 konuk Hilton Convention Center’ı doldurdu. İhtiyaç sahibi çocukların ve gençlerin eğitimlerine maddi ve manevi katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte konuklar bağışlarıyla bu amaca katkı sağlarken, keyifli ve eğlenceli de bir gece geçirmiş oldular.

Gece saat sekizde kokteyl ile başladı. Salonun girişinde konukları Mişne Tora Başkanı Roni Rodrigue ile Kadınlar Kolu Başkanı Sofi Pembegül karşıladı. Aralarında Hahambaşı Rav Haleva ve Recina Haleva , İsrail’in İstanbul  Başkonsolosu Mordehai Amihai ve Ayala Amihai, Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya ve Lika Ovadya’nın  da bulunduğu davetliler, kokteylin ardından yemek salonuna çıktılar. Tüm konukların masalarında yerlerini almalarının ardından, gecenin sunucusu Ces Molho, 110 yıllık derneğin kurucularını andıktan sonra,  sözü etkinliğin organizatörü Alper Behar’a bıraktı. Behar, gecenin amacından söz etti.

 Dernek Başkanı Roni Rodrigue ise  gecenin gerçekleşmesine yardımcı olan birçok isme teşekkür etti. Kısa bir konuşma yapan  Cemaat Başkanı  Ovadya, derneğe  iki dönem  başkanlık yapan Eli Meriç’e teşekkür ettikten sonra  Hahambaşı Haleva ve Kurumlar Masası Başkanı Mois Kohen’i de çağırarak Meriç’e bir teşekkür plaketi sundu.

Yaklaşık 22.30’da sahne alan Danny Brillant ise böyle bir gecede yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Brillant, kimi zaman caz notalarıyla, kimi zaman hareketli ritimlerle, kimi zaman da slow parçalarla dans pistini devamlı dolu tutmayı başardı.

Bir buçuk saat süren konserin ardından gece boyunca biletleri satılan piyangonun çekilişi gerçekleşti. Altın kaplama yüzükten cemaatimize mensup sanatçıların eserlerine, çeşitli restoranlarda akşam yemeklerinden Şampiyon Galatasaray’ın orijinal imzalı formasına kadar birçok hediye sahiplerini buldu.

Geceye katılan hanımlar abiye elbiseleri ile göz doldururken kıyafetlerde siyah renk ağırlıktaydı. Şık takımlarıyla gelen beyler ise yemek salonunun sıcaklığının kurbanı oldular. Salonda havalandırmanın yetersiz kalması nedeniyle birçok bey daha konser başlamadan ceketlerini ve kravatlarını çıkarmak zorunda kaldılar.

Gecenin tek tatsızlığı ise çıkışta yaşandı. Yüzlerce kişinin aynı anda çıkması nedeniyle, Hilton’un park görevlilerinin yetersiz kalması kalabalık arasında seslerin yükselmesine neden oldu.

Sonuç itibariyle Öğrencilere Yardım Derneği, cemaatin farklı yaş kesimlerinin birlikte eğlendiği bir gece düzenlemeyi başardı. Uzun yıllardır gençlerin eğitimine katkı sağlayan Mişne Tora’yı gerçekleştirdikleri bu başarı organizasyondan dolayı kutluyoruz.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın