Farklı heyecanlar

Geçen haftaki spor dünyasındaki birbirinden önemli gelişmeler, sadece bir konuya bağlı kalmayı neredeyse imkansız kılıyor. Bu yüzden spor dünyasında yaşanan gelişmelerin ayrıntılarında, detaylara girerek size büyük resmi göstermek istiyorum. Burada kimin hatalı olduğundan çok amacın resmin tamamını görebilmek veya gösterebilmek.

Bu hafta içinde gazetenin birinde çıkan “Yayın hakları ikiye mi bölünüyor” başlıklı yazı da TFF’u 2011 yılının yayın hakları için şimdiden ihale açmayı planladığını ve bunun ödemesini de peşinen klüplere dağıtmak amacı ile yeni bir çalışma içine girdiğini açıkladı.

Bunun hangi kriterlere göre yapılacağı kime ne pay vereceği hakkında açıklığa kavuşmuş bir plan yok. Sadece belirtilen 2011 yılının yayın haklarının şimdiden klüplere peşin olarak dağıtılacağıydı.

Yine aynı hafta içinde Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, TFF Yönetimi'nin yenilenmesi için 14-15 Şubat tarihlerinde seçim yapılması kararı alındı. Seçim kararı ile birlikte kamuoyu oluşturma çabası mıdır bilinmez, Haluk Ulusoy bizzat kendisi hepimizi televizyon reklamları aracılığı ile Avrupa Şampiyonasına çağırmakta. Seçimin Şubat ayında, Euro 2008’in de Haziran da olması nedeni ile bu reklam kampanyasının amacının farklı olduğu ortada.

Ligimiz de sezon bitmeden 38. teknik direktör değişikliği gerçekleşti. Vestel  Manisaspor teknik direktör Giray Bulak'la yollarını ayırırken, takımın başına LigTv de yorumcu olan Yılmaz Vural'ı getirdi. Bakalım, rotasyon tamamlanacak mı? Giray Bulak’ı ne zaman ekranlarda görmeye başlayacağız.

Ayrıca bu hafta oynanacak Sivasspor-Fenerbahçe maçı da bu sezonun belki de en önemli maçlarından biri, uzun zamandır söylenmeyen Sivasspor’un şampiyonluk adayı olması, bu hafta İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ni de yenerek daha da ortaya çıktı. Bülent Uygun’un “tesadüfen buradayız” yaklaşımı hala kamuoyu baskısını üstüne almamak için yaptığı bir açıklamadır. Fenerbahçe’nin ligde en iddialı takımlardan biri olması nedeni ile genel düşüncenin bu maç ile Sivassporun çözüleceği yönünde. İşte bu yüzden bu düşüncelerin aksini ispatlamak  ve dört büyüklerden farklı bir takımın şampiyon olabileceğini kamuoyuna inandırılması açısından çok kritik bir nokta.

Bu kadar hareketli günler yaşayan, futbolumuzda sezon sonunda kadar kim bilir daha ne sürprizler yaşayacağız. Kimler teknik direktörlerini kovacak, TFF başkanı olmak için ne entrikalar dönecek.

Dileğim ise Sivasspor’un şampiyon olması en güzel sürprizi ve tabii ki heyecanı yine futbol da yaşamak.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın