ajanda`m

Aylin YENGİN• NE İZLEYELİM?Geçtiğimiz haftalarda gösterime giren Winter Solstice (En Uzun Gece) arkadaşlığa, aileye ve onları bir arada tutan güce dair bir dram… Yetenekli bir bahçıvan olan Jim Winters, karısının ölümünün ardından sessiz ve sakin bir hayatı tercih eder. Fakat ailesi, bu sessiz ve sakin yaşamdan oldukça uzaktır.

ajanda`m
Büyük oğlu Gabe, kız arkadaşı ile bir gelecek kurmaktansa Florida’ya kaçmayı planlamaktadır. Kardeşi Pete ise öfke ve hayal kırıklıkları ile dolu iç dünyasına kapanmıştır. Jim, oğullarının yapmak üzere oldukları bu yanlış seçimleri acı içinde izlemektedir. Ancak yeni komşusu Molly ile tanışınca hem kendi hayatı, hem de ailesinin hayatına farklı bir gözle bakmaya başlayacaktır. Josh Sternfeld’in ilk yönetmenlik deneyimi olan 2004 yapımı filmin başrollerinde CNBC- e’nin favori dizilerinden Without a Trace’in kahramanı, Emmy ödüllü Anthony LaPaglia’nın yanısıra, kendisi gibi TV yıldızları olan Aaron Stanford, Allison Janney ve Mark Webber var.

NE DİNLEYELİM?
Henüz çok erken, diye düşünüyor olabilirsiniz, ama Nana Mouskouri’nin 28 Kasım Çarşamba günü The Farewell World Tour dünya turu kapsamında BJK Akatlar Arena’da vereceği konserin biletleri satışa çıktı bile… Sınırlı sayıdaki biletlerden birine sahip olmak istiyorsanız eğer, vakit kaybetmemenizi öneririm. Girit doğumlu, Nana Mouskouri Yunanistan’ın gelmiş geçmiş en önemli sesi olmanın yanında, bugüne kadar 350 milyondan fazla albüm satışı (Beatles ve Elvis Presley’in tüm satışlarının toplamından fazla) ve 300’den fazla altın ve platin plak ödülüyle dünyada tüm zamanların en çok satan bayan sanatçısı. 1990 yılına kadar aralıksız devam eden konserleri ve yayınladığı 50 civarında albümle müzik dünyasının gündemindeki yerini sürekli büyüten sanatçı, Julio Iglesias, Mercedes Sosa, Quincy Jones, Barry Manilow ve BobDylan’la birçok ortak parçaya imza attı ve 1993 yılında UNICEF tarafından “İyi niyet elçisi” ilan edildi. 2004 yılında en iyi 600 parçasını içeren 34 CD’lik özel setle yine Avrupa’da müzik listelerinin zirvesine çıkan Nana Mouskouri bu yıl başladığı ve 2008’in sonuna kadar devam edecek dünya turnesiyle tüm sevenlerine veda ediyor. Konserin bilet fiyatları 90 ile 230 YTL arasında.

NE OKUYALIM?
Gözlem Gazetecilik tarafından Mayıs ayında piyasa çıkarılan “Mümkündür Mucizeler” isimli kitabı duymayanınız kalmamıştır gerçi, ama ben henüz okuma fırsatı bulabildiğim için, ancak tavsiye edebiliyorum. Rita Ender ile Batya Kebudi’nin birlikte kaleme aldıkları ve iş hayatının duayenlerinden sayılan Rafael Torel’in ağzından, birebir sohbet tarzında derledikleri kitap, çarpıcı bir yaşam öyküsünü konu alıyor… İçerdiği mesajlarla herkese örnek olmanın yanısıra, keyifle okunuyor. Editörlüğünü Gila Erbeş’in yapmış olduğu kitabı almak için yapmanız gereken en basit şey, www.gozlemkitap.com’a tıklamak. Fiyatı 10 YTL.

NEREYE GİDELİM?
Eylül ayı gelince, Bağbozumu zamanı da gelir! Şimdiye dek hiç bağbozumu turuna katılmamış olanlar için küçük bir araştırma yaptım:  Kavaklıdere Şarapları Akyurt Üretim Tesisleri içerisinde yapılan ve katılımcıları bir üzüm masalına davet eden 2007 “Sade” Bağ Bozumu Gezileri 25 Ağustos’tan 7 Ekim’e kadar sürüyor. Kalecik Karası Bağları ve Akyurt Üretim Tesisleri gezisinin yer aldığı Sade 2007 Bağ Bozumu Programı dahilinde şarapseverler gün boyunca Kavaklıdere’nin Klasik Seri, Prestige Seri, Ege Seri, Vinart Seri, Ancyra Seri, Yarı Tatlı Seri ve Köpüklü Seri şaraplarını uzmanlar eşliğinde tadıp, şaraplar hakkında detaylı bilgiye sahip olma fırsatını yakalıyorlar. Program Kav Club Restaurant'ta bağ bozumuna özel olarak hazırlanan mönü ve şaraplar ile son buluyor. Sade Bağ Bozumu 2007 Gezisine kişi başı katılım bedeli 75 YTL.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın