Haftanin değerlendirilmesi

Bu hafta spor dünyasındaki enteresan gelişmeleri incelemek istiyorum.Fenerbahçe UEFA kupasında Palermo’ya karşı önemli bir galibiyet aldı. Palermo, bu sene devlerden yoksun İtalyan Ligi’nde 2. sırada. Yapısal olarak Fenerbahçe’den küçük bir kulüp ayrıca kadrosu da Fenerbahçe’ye göre mütevazı sayılır. Dolayısıyla 3ǂ’lık galibiyet pek de sürpriz olmadı. Fenerbahçe, Zico’nun alışma dönemlerini yavaş yavaş geride bırakıyor. Tecrübesiz bir teknik direktör olmasına rağmen takımını tanımaya başlayan Brezilyalı, sezon başında kendisini eleştiren birçok spor yazarını şaşırtmaya devam ediyor. Enteresan gelişmelere hazır olmakta yarar var.
Beşiktaş, güzel bir oyun oynadı cuma günü. Belki de en önemli rakibi olan İnönü korkusunu, bu kez geldiğinden beri beklenen patlamayı yapamayan Brezilyalı yıldızı Ricardinho ile aştı. Son 4 haftadır sıkıntılı günler yaşayan kara kartalların, kaostan çıkacağını söylemek için henüz çok erken. En azından bir maçlık da olsa, Brezilya’nın 20 numarası Ricardinho’nun kalitesini görmüş olduk. Artık gitse de gam yemeyiz.
Trabzonspor, tarihinin en zor günlerini geçiriyor. Sezonun başında teknik direktör değişikliği, yıldız transferlerin takıma uyum sağlayamaması ve yeni teknik direktörle anlaşamamalarının yarattığı huzursuzluk bir yana yönetimin yaşanan bu krizi idarede gösterdiği başarısızlık en sonunda taraftarları isyan ettirdi. Fenerbahçe mağlubiyetinin Trabzonspor kulübüne zararı 70.000 YTL ve düşme potasının bir basamak üstüne demir atmak oldu. Karadeniz ekibinin bu zor günlerden bir an önce sıyrılmasını diliyoruz.
Daum, Köln’de kariyerini devam ettirme kararını almış. Almanya Milli Takımı, Bayern Münih derken Alman 2. Ligi’nden bir takımın başına geçmesi spekülasyonlara yol açacak. Ancak Daum kurnazdır. FC Köln, Almanya’da önemli lobi gücüne sahip bir kulüptür. Birçok zengin Alman iş adamı Köln’ü kollamakta ve kulübe yatırım yapmakta. Ayrıca kentte, çok sayıda Türk yaşamakta. Köln, kanaatimce Daum’un yeniden doğuşu olacaktır.
Ankaraspor, Denizli deplasmanından dönerken kızgın taraftarların kurbanı oldu. Mavi beyazlıların otobüsünde kırılmamış cam, Denizli kentinde de atılmamış taş kalmadı. Türk futbol taraftarlarının fanatikliği korkulacak boyutlara ulaşıyor. Şiddet kültürü iyiden iyiye bilinçaltlarına yerleşiyor. İşin en acı tarafı da yıllardır ligin en centilmen taraftarına sahip olduğunu iddia eden Denizlispor’un saldırı sonrası mavi beyazlılardan özür dilemek bir yana, konu hakkında yorum bile yapmamasıdır. Ligimizde saha kenarındaki telleri ilk çıkaran kulüp olma özelliğini taşıyan Denizlispor’da centilmenlik anlayışının 5 senede nereden nereye geldiğini görüyorum ve üzülüyorum. Yazık…Hepinize iyi, keyifli ve bol sporlu bir hafta dilerim.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın