Fransız Yahudi izciler Tunus faaliyetine alınmadı

Tunus’ta düzenlenen uluslararası izciler buluşmasına, davet edilen Fransız Yahudi izciler faaliyete alınmadı.

Tunus’un Hammamet kasabasında düzenlenen uluslararası izciler toplantısının bir amacı da farklı kültürlerdeki izci gençleri bir araya getirmekti.

Ancak İsrail karşıtı propaganda yapan ve dünyayı İsrail’e karşı boykot etmeye çağıran BDS örgütünün Tunus şubesinin girişimi ile iki Fransız izci takımı Tunus’a vardıktan sonra faaliyete alınmadı ve ülkeyi terk etmeleri istendi.

Olay üzerine Fransa Yahudi Cemaatleri Birliği Başkanı Francis Khalifat, Tunus’un Fransa Büyükelçisi Abdelaziz Rassaa’ya basına açık bir mektup yazarak şunları belirtti: “Farklı dinleri bir araya getirmek için yapılan bir gençlik faaliyetinde Yahudi delegelere bu şekilde davranmak Tunus’un son zamanlarda düzeltmeye çalıştığı devlet imajına  büyük zarar veriyor.”

BDS’nin Tunus şubesi ise Yahudi izcilerin organizasyona alınmamalarını destekledi. Örgüt açıklamasında, Tunus İzciler Birliğinin sözde normalleşme kapsamında Yahudi izcileri davet etme girişimini kınadığını ve İsrail’le normalleşmeye her zaman karşı olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın