Garanti Caz Yeşili: Joan Osborne’dan BOB DYLAN ŞARKILARI

Grammy adayı dünyaca ünlü vokalist Joan Osborne, son projesi ‘Songs of Bob Dylan’ ile Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 17 Kasım’da Zorlu PSM’de! Saygın, tutkulu bir performans sanatçısı ve duygusal bir söz yazarı olan Joan Osborne, kendi neslinin en saygın seslerinden biri.

Yedi Grammy müzik ödülü adaylığı bulunan sanatçının sahne şovunda Dylan’ın poetik ve duygusal söz yazarlığı, Osborne’un kadife sesiyle bambaşka anlamlar kazanıyor.

KAYNAK OLARAK ÜTOPYA

Elgiz Müzesi, Alman Filozof Ernst Bloch’un Ütopya fikirlerinin peşinde gerçekleşen uzun dönem fotoğraf ve video projesi ‘Kaynak Olarak Ütopya’ ya ev sahipliği yapıyor. 14 Kasım-12 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan projenin mentorluğunu küratör ve fotoğrafçı Andreas Rost, ZEIT magazin fotoğraf editörü Michael Biedowicz ve NOKS Bağımsız Sanat Alanının kurucu ortağı Volkan Kızıltunç üstlendi. Katılan sanatçılar: Altay Tuz, Beril Ece Güler, Burak Dikilitaş, Cansu Yıldıran, Egemen Tuncer, Müge Yıldız,  Serhat Kır ve Sevinj Yusifova. 

‘MIX’ ile Zorlu PSM’de yine dans edeceğiz

MIX Festival, 16-17 Kasım’da farklı müzik türlerinin en sevilen isimlerini Zorlu PSM çatısında buluşturuyor.  Paris kulüplerinden Le Baron’un dikkat çeken ikilisi Polo & Pan, yeteneği kendisini aşan Norveç’li Aurora, Türkiye’de gerçekleşmiş birçok festivale katılan Mabbas, multi enstrümantalist kimliğini büyülü bir sesle dinleyicilere sunan Sophie Hunger, Glasgow çıkışlı Undo, techno’nun Fransa’daki dinamik temsilcileri Losless, R&B ve elektronik harmanı müziklerini dünyayla paylaşan Tender, Emancipator Ensemble, 70’lerin Türkçe şarkılarına getirdikleri sıra dışı yorumla tanınanHey! Douglas, psychedelic müzik gruplarından BaBa Zula, Türkçe funk şarkıları dans pistine uyarlayan Turkish Edits, deep tech ve etnik elektronik müziğin birlikteliğini dansla sunan Monality, mix’leriyle ünü ülke sınırlarını aşan Barış K, iki gün boyunca doyumsuz bir müzik maratonu yaşatmaya hazırlanan MIX Festival’in ilk isimleri arasında...

 

3. CRR Uluslararası  Gitar Festivali  başlıyor

Cemal Reşit Rey Konser Salonu, sanata ve sanatçıya verdiği destekle müzikseverlerin beğenisine sunduğu 3. CRR Uluslararası Gitar Festivali’nin kapılarını 16 Kasım’da açıyor. Festival, üç gün boyunca dünyaca ünlü gitar sanatçılarını misafir edecek.

Festival sürecinde konserlerin yanı sıra, önemli gitarist ve gitar eğitimcileri tarafından ustalık sınıfı çalışmaları da yapılacak. 16-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak festivalde; İspanyol gitarist Marco Socias ve İgnacio Rodes, İtalya’dan Salvatore Seminara, Arjantin’den Latin müziğin duayenlerinden Ricardo Moyano, Venezuela’dan Gabriel Gullien, Fransa’dan Laurent Boutros gibi gitaristler performans sergileyecekler. Ayrıca, başarılı gitaristlerimizden Sinan Erşahin, flüt sanatçısı Nihan Atalay ile gitar-flüt ikilisi olarak; adı Bilkent’le özdeşleşmiş Kağan Korad, bandaneon sanatçısı Tolga Salman ile gitar-bandaneon ikilisi olarak festival boyunca konserler verecekler.

Ayrıca Melih Güzel ve Hüsrev İsfendiyaroğlu da festival programında yer alacak. Festivalde flamenko dalında da konserler olacak. Bu kapsamda Flamenko gitaristlerden Ezgi Anıl, dansçı Burcu Özbalkan ile gitar-dans ikilisi olarak, Ilgaz Benekay ise flamenko müzikleriyle müzikseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin en önemli gitarist ve gitar eğitimcilerinden olan Mehmet Gürgün vereceği ustalık sınıfı dersleriyle festivale katkı sağlayacak.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın