Dünya devinin yeni akıllı ekranı: Google Home Hub

Özellikle teknolojiyi yakından takip edenlerin merakla beklediği Made by Google etkinliği geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Google, bu dev etkinlikte yeni oyuncaklarını tanıtırken en çok ses getiren oyuncağı akıllı ev asistanı Google Home Hub oldu.

Dünya devinin yeni akıllı ekranı: Google Home Hub

Amazon Echo, Facebook Portal ve benzeri akıllı ev asistanlarıyla rekabet edecek olan Google Asistan destekli Home Hub evlerimize misafir olmaya hazırlanıyor.

Bu akıllı cihazın öncelikle teknik özelliklerine göz gezdirelim: Google Home Hub, 7 inç ekrana sahip olacak şekilde tasarlanmış. Gri, pastel mavi, pembe ve siyah gibi birçok renk alternatifine sahip bu model,  hem sesli olarak hem de görüntülü olarak sonuçları kullanıcısına sunabiliyor. Tablete benzeyen bu cihazın üzerinde bir ses tuşu ve üstünde ise mikrofonu devre dışı bırakan bir düğme bulunuyor. Mikrofonu kullanım dâhilinde geçirdiğimiz farklı cihazlarda olduğu gibi basit ses komutlarıyla çalışma özelliğine sahip; örneğin ‘Hey Google’ diyerek akıllı cihazınızla konuşabilme erişiminiz artık evinizin içinde. Bu sayede kapı, güvenlik kamerası gibi diğer akıllı cihazlar direkt olarak Google Home Hub’dan görüntülenebilecek.

Aynı zamanda yapay zekâ üzerinden Google Asistan sayesinde verilen ses komutları ile de müzik çalma, zamanlayıcı oluşturma gibi temel görevler de sizin adınıza gerçekleştirilebilecek. Gece moduna sahip olan bu cihazın, gece olduğunda ise ekranı kapanıyor ve uzak alan mikrofonu sayesinde odadaki kişilerin seslerini rahat bir şekilde algılamış oluyor.

Bundan başka, Google ayrıca, Made by Google etkinliğinde, birden çok yeni ürünü de tanıtmış oldu. Onlardan da kısaca bahsetmek istiyorum.

Google’ın Chrome OS tabanlı Google Pixel Slate tableti, Google’ın kendi markası ile son üç yıl içerisinde çıkardığı ilk tablet olma özelliğini taşıyor. Tablette Intel işlemci, 8 veya 16GB RAM ve 3000×2000 ekran çözünürlüğü bulunuyor. Her iki tarafında da USB-C portu bulunan cihaz ön ve arkasında iki kamera barındırıyor.

Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL

Google Home Hub’dan sonra en çok ilgi gören ürün serisi de Pixel 3 ve Pixel 3XL oldu. Google’ın bugüne kadar çıkardığı en büyük akıllı telefon olma özelliğini taşıyan Google Pixel 3 XL, 6,3 inç ekran boyutuna ve 184 gram ağırlığa sahip. Google’ın bir diğer yeni akıllı telefonu Pixel 3’ün ise 5,5 inç ekran boyutu ve 148 gram ağırlığı bulunuyor. Google Pixel 3 XL, en çok tartışılan özelliği ise iPhone X ile tanıştığımız; ekranın üst kısmında yer alan ‘notch’ olarak da adlandırılan ‘çıkıntı’ özelliğinin kullanıcılar tarafından pek sevilmediği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Her zaman söylediğimiz gibi teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak için üretiliyor ve kullanılıyor bu ürünleri daha yakından incelemek isterseniz de Google ürünleri için hazırlamış olduğu videoyu da izleyebilirsiniz : https://youtu.be/bkRhoGPo2is

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın