Yurt genelinde yağışlı hava

Sevgili okurlar, İstanbul’da pazar günü gördüğümüz yağışlı hava yurt genelinde geçen perşembe gününden beri devam ediyor. Şu anki tabloda önümüzdeki perşembeye kadar devam edecek gibi gözüküyor. Uzun bir süre boyunca mevsim normallerinin oldukça üstünde seyreden hava sıcaklıkları normal değerlere, hatta bir - iki derece altına geriledi. Önümüzdeki günlerde (pazartesi, salı çarşamba) özellikle Akdeniz’in doğusunda, Karadeniz’de, Güneydoğu Anadolu’da ve Doğu Anadolu’nun güneyi ve İç Anadolu’nun doğusunda sel seviyesinde kuvvetli yağışlar bekliyoruz. Çok dikkatli olunmalı. Salı günü Doğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıklar uzun bir aradan sonra 10 derecenin altına iniyor. Hatta Bitlis taraflarında ve bölgenin yükseklerinde karla karışık yağmur seviyesine kadar düşüyor.

İstanbul’da pazartesi günü ve salı ilk saatlerde hafif yağış bekliyoruz. Çarşamba günü de şehrin doğu taraflarında (Kartal, Tuzla) devam etme ihtimali var. Hafta sonu 20 derecenin altında kalan sıcaklıklar çarşamba günü 20 dereceyi geçmeye başlayacak. Pazartesi 19, salı 19, çarşamba 22 derece sıcaklık bekliyoruz. Yağışın kesildiği anlarda parçalı bulutlar arasında güneş kendini gösterecek.

Başkent Ankara’da salı ve çarşamba günleri yağış var. Çarşamba günkü yağış daha etkili. Pazartesi 22, salı 19, çarşamba 20 derece.

İzmir’de pazartesi günü yağış var. Yağışla beraber rüzgâr da anlık kuvvetli olabilir. Daha çok iç kesime doğru olan bölüm etkilenecek. Salı ve çarşamba İzmir’de yağış beklemiyoruz. Pazartesi ve salı 24, çarşamba 25 derece.

YURT GENELİNDE 3 GÜNLÜK YAĞIŞ HARİTASI (Tüm grafikler www.havaturkiye.com sitesinden alınmıştır)

PAZARTESİ YAĞIŞ

Salı Yağış

Çarşamba yağış

ÜLKE GENELİ EN YÜKSEK SICAKLIKLAR

PAZARTESİ SICAKLIK

Çarşamba Sıcaklık

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın