Şemeş Karmiel’den bar-mitzva kutlaması

Türk Yahudi Toplumunun, her yaştan, profesyonel ruhlu amatör dansçılarını bir araya getiren Şemeş Karmiel dans grubu, 13. yılında bar-mitzva kutlaması yaptı. 24 Mart’taki kutlama gecesinde sahnede 333 dansçı unutulmaz bir gösteriye imza attı.

Türk Yahudi Toplumunun, her yaştan, profesyonel ruhlu amatör dansçıları, Şemeş Karmiel çatısı altında sahnedeydi.

13. yılında Bar-Mitzva kutlaması yapan grup, rekor sayıda dansçıyla birlikte, bu yıl da unutulmaz bir gösteri sundu. 24 Mart akşamı, Beşiktaş Belediyesine ait Mustafa Kemal Merkezinde gerçekleşen gösteride, 287’si İstanbul’dan olmak üzere toplam 333 dansçı yer aldı.

Genel Yönetmenliğini Verda Hason Darsa’nın, Sanat Yönetmenliğini Shlomo Maman’ın gerçekleştirdiği grubun, bu yıl konukları da vardı. 2012 yılında kaybettiğimiz Alp Alkaş’ın anısına, Alp’in en sevdiği gruplardan olan Galgalim Rishon Dans Topluluğu, bu sene gösteride yer alan konuk ekiplerden biri oldu. On altısı tekerlekli sandalyeli, toplam 32 dansçıdan oluşan grubun gösterisi, salonu dolduranları çok etkiledi. Şemeş Karmiel’in kardeş ekibi Tel Aviv Üniversitesi Dans Grubu da, bat-mitzva kutlamasında onları yalnız bırakmadı. 18 kişilik dans grubunda dört Türk dansçı da bulunuyordu.

5-6 yaş grubundaki minik dansçılarında da başarıyla sahnede yer aldığı gösteride, farklı yaş grupları hem ayrı ayrı hem de bir arada, danslar sahnelediler. 30+ yaş grubunda yer alan anne-babalardan bazıları, sahnede olmanın heyecanını küçük yaş gruplarında yer alan çocukları ile birlikte yaşadılar.

Tüm salonun dolu olduğu gecede, artık geleneksel hale gelmiş olan Horon da dahil olmak üzere, tüm danslar büyük alkış aldı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın