Türkiye Maccabiah Komitesi, 20. Oyunların raporlarını sundu

Türkiye Maccabiah Komitesi, hem 20. Maccabiah Oyunları’nda emeği geçenlere teşekkür etmek, hem de oyunlar esnasında yaşananları hatırlamak için yönetici, sporcu ve sporcu ailelerine verdiği kahvaltıda Başkan Yusuf Aner 50 kişilik kafilenin yaşadıklarını ve başarılarını paylaştı.

Türkiye Maccabiah Komitesi,  20. Oyunların raporlarını sundu

Türkiye Maccabiah Komitesinin oyunların sonunda verdiği kahvaltı esnasında söz alan Başkan Yusuf Aner şöyle konuştu:

“Mevcut yönetim kurulu ile yedinci Maccabiah Oyunumuza katıldık. Altı dalda 50 kişilik bir kafile ile ülkemizi temsil ettik. Basketbol, badminton, tenis ve futsal branşlarının yanında bu sene ilk defa eskrim ve atletizm branşlarında da katılım gösterdik. Bu konudaki sevincimiz ilk kez katıldığımız bu iki branşta da bronz madalya almamızla perçinlendi.

Kafilemiz sadece 2001-2002 ve 2003 doğumlulardan müteşekkildi. Ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Şu gerçeği kabul etmek gerekir ki branşlarında karşılaştıkları rakipleri nüfus olarak bizden daha kalabalık. Aynı zamanda oyunlara hazırlanma konusundaki olanakları bizden daha fazla. Madalya sayımızın sınırlı kalmasının sebeplerini ben bu şartlara bağlıyorum.

Oyunlarda toplam 80 ülkeden 10.000 sporcu katıldı. Muhteşem bir açılış töreni yapıldı. Alfabetik sıraya göre stadyumdaki yerini almak için çıkan ekibimiz - ki ufak bir ekip olmamıza rağmen - sahada en çok alkış alan ekiplerden biriydi. Kafilenin önünde ve dev ekranda dalgalanan bayrağımızın altında sevenlerimiz ve devletimizin elçilik mensupları tarafından ayakta alkışlandık. Bizler için en büyük gurur, orada en iyi şekilde temsil edilmektir ki bunu başardığımıza inanıyorum. 

Oyunlara katılımımızda bizlere destek veren devlet büyüklerimize, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne, Basketbol, Futbol, Atletizm, Badminton Federasyonlarına ve bunun yanı sıra tenis, eskrim, futsal, basketbol, badminton, atletizm branşları idareci ve antrenörlerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Özellikle sevgili Onursal Başkan’ımız Mordo Ennekave’ye, daima yanımda olan başkan vekillerim Yasef Jojo Sisa ve Sadi Beceren’e, bu oyunların genel koordinatörü Uzi Duenyas’a, futsal branşının değerli yöneticisi Moris Kohen’e, eskrimde Murat Ada’ya, basketbolda Dani Fins ve Faruk Gabay ile antrenörlerimiz Sait Çalışır, Uğur Dursun ve Nezahat Demir’e, teniste Bülent Eskenazi’ye, yılmadan atletizm branşının yapılandırılmasına çalışan Eliz ve İzzet Reyna’ya gönülden teşekkür ediyorum.

Oyunların kapanış töreninden bahsetmeden olmaz. Bar Rafaeli’nin sunduğu gösteri, sporcularımızın diğer ülke sporcularıyla yaptıkları değiş-tokuş neticesinde giydikleri rengârenk kıyafetler, kurdukları dostluklar... O yaşanan anları ifade etmeye sözler yetmez.

Kısa bir özetini yaptığım 20. Maccabiah Oyunlarını kapadık. Artık hedefimiz 2019’da Budapeşte’de yapılacak olan Avrupa Maccabiah Oyunları. İnşallah hep birlikte daha kalabalık ve güçlü bir ekiple bayrağımızı burada da dalgalandıracağız.”

Program, branş idarecilerinin raporlarını okumaları ve sporcularla beraber hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın