3 Şubat’a kadar etkili bir yağış yok

Batı bölgelerimizde yağış tamamen çekildi. Bir tek Karadeniz Bölgesinin orta ve doğusu ile Doğu Anadolu’da yağış geçişleri görülüyor. Bu durum hafif olarak devam edecek gibi gözüküyor. Hava sıcaklıkları batıda 10 derecenin üstüne çıkmaya hazırlanıyor. Doğu Anadolu’da ise dondurucu soğuklar devam ediyor. Cuma gecesinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğiz.

Değerli Şalom okurları… Bu yazı 30 Ocak Salı günü yazıldı ve aynı gün sizinle buluşuyor. Bugün ibareleri salıya, yarın ibareleri çarşambaya aittir.

Bugün denizlerde rüzgâr genelde lodos şeklinde. Çarşamba günü kısa süreliğine kuzeyden esmesini bekliyoruz. Önce karayel sonra poyraza dönecek olan rüzgâr perşembeden itibaren lodosa dönecek ve oldukça sertleşecek. Karadeniz’de, Marmara ve Ege’de lodos özellikle cuma günü sıkıntı oluşturabilir. Gecesinde de yağış geliyor. Bunları perşembe günkü yazımızda daha detaylı işleyeceğiz.

İSTANBUL

İstanbul’da rüzgârın güneye de dönemsiyle hava sıcaklıkları özellikle gündüz saatlerinde hissedilir derecede arttı. Gece ise ayaz etkisiyle halen soğuk... Şehir genelinde gündüz 10 dereceyi geçen sıcaklıklar göreceğiz ve cumaya kadar yağış beklemiyoruz. Çarşamba günü tekrar karayele dönecek rüzgâr nedeniyle sıcaklığı birkaç derece daha düşük hissedebiliriz. Perşembe lodos geliyor. Cuma lodosun etkili olmasını bekliyoruz. Salı 12, çarşamba 10 derece sıcaklık bekliyoruz. Gece sıcaklıkları ise 5 derece civarında.

ANKARA

Başkentte hava geceleri ayaz etkisiyle oldukça soğuk. Sabah saatlerinde sis görülebilir. Gece sıcaklığı 0 ila -1 derece aralığında. Gündüz ise bugün ve yarın 7 derece civarında bekliyoruz; perşembe 9 derece. Bu 3 gün boyunca yağış beklentimiz yok.

İZMİR

İzmir’de de üç gün boyunca yağış beklemiyoruz. Bu süre içinde gece sıcaklıkları 6-7, gündüz sıcaklıklarının ise 15-16 derece arasında olmasını bekliyoruz. Cumadan itibaren şehre yağış gelebilir.

MARMARA BÖLGESİ

Bölge genelinde üç gün boyunca yağış yok. İç kesimlerde gece saatlerinde sis ihtimali var. Hava sıcaklıkları bölge genelinde 10 derecenin üstüne çıkıyor. Perşembe başlayacak ve cuma etkisini arttıracak lodos hayatı olumsuz etkileyebilir. Hafta sonu bölge genelinde yağış beklentimiz var.

EGE BÖLGESİ

Bölge genelinde üç gün yağış beklenmiyor. Bölgenin doğu ve iç kesimlerinde sabah saatlerinde sis var ve halen gece sıcaklıkları 0 dereceyi, gündüz ise 8 dereceyi geçemiyor. Kıyı şehirlerde ise 15-16 derece sıcaklıklar var. Gece ise bu sıcaklıklar 6 ila 8 derece arasında değişecek. Bölgeye cumada itibaren yağışın giriş yapmasını bekliyoruz.

AKDENİZ BÖLGESİ

Bölge geneli parçalı bulutlu ve üç gün bu durum devam edecek. Antalya’da sıcaklık neredeyse 20 derece civarında. Adana’da ise 17-18 derece sıcaklık bekliyoruz ve üç gün değişim gözükmüyor. Göller Bölgesinde ise gece sıcaklıkları 0 derece civarında ve sabah saatlerinde sis etkili. Gündüz ise sıcaklık 10 dereceyi geçemiyor.

KARADENİZ BÖLGESİ

Karadeniz Bölgesinin Trabzon – Ordu - Artvin hattındaki doğu kesimlerde yağmur aralıklarla sürüyor. Çarşamba Sinop taraflarında da zayıf yağış geçişleri ihtimal dahilinde... Batı bölümü şimdilik yağışlardan çok etkilenmeyecek gibi gözüküyor. Doğusunda ise cumaya kadar devam etmesini bekliyoruz. Sıcaklıklar 12-13 derece civarında. Bolu ve yağış alan illerde ise 9-10 derece civarında…

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Bölge genelinde iki gün boyunca sabah saatlerinde sis, gece ayaz var. Bölgenin neredeyse tamamında gece sıcaklıkları 0 derecenin altında. Gündüz sıcaklıkları da 6-7 derecelerde... Bölgede üç gün yağış beklenmiyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Ardahan, Kars ve Erzurum taraflarında hafif kar yağışları devam ediyor. Perşembe gününe kadar aralıklarla devam etmesini bekliyoruz. Malatya, Tunceli, Erzincan taraflarında ise yağış yok. Sıcaklıklar bahsettiğim üç şehir – Van da dahil - 5-6 derecelerde... Doğuya doğru gidildikçe 0 ila 1 dereceye kadar düşüyor. Gece sıcaklıkları ise -6 ila -10 arasında.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Bölgede üç gün yağış yok. Şanlıurfa, Gaziantep ve Diyarbakır’da sıcaklık bu üç gün boyunca 11-12 derece civarında. Mardin, Kilis taraflarında ise sıcaklık 8-9 derece civarında, bu şehirlerde sabah saatlerinde sis olasılığı yüksek. Gece sıcaklıkları ise düşük. 1 ila 4 derece arasında değişiyor.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın