gittigidiyor.com

 

Hayatımda güzel fıkra anlatmasını bilen iki kişi tanıdım. Fıkrayı doğru ortamda, beden dilini kullanarak anlatmak ayrı bir meziyettir. Sözkonusu kişilerin biri Rozali Pinhas diğeri ise Allah iyi ve uzun ömürler versin, Kemal Zavaro’dur.

Tesadüfe bakın, ikisi de Büyükada sevdalısı. Rozali her yaşın seviyesine inmesini bilen - bundan ötürü çevresindekiler ona sadece ön adıyla hitap ederlerdi - bilge ve sevgi dolu bir insandı. Kendisini geçtiğimiz hafta kaybettik. Huzur içinde olsun. Onu çok özleyeceğim.

***

Yaşam bir döngü. Gidişi olduğu gibi, gelişi de var. Aynı hafta çok sevdiğim bir çiftin oğlu dünyaya geldi. Eran Emil’in sağlıklı, mutlu bir genç olmasını diliyorum. Eskilerin terimiyle, ‘yıldızı yüksek’, kısaca şanslı olması en büyük temennim.

***

Facebook’ta harika resimler görüyorum. Bunların bazıları eski mezunların bir araya geldiği kesitler. Gülümseyen yüzler, mutlu ifadeler…

Tesadüf, biz de haziran ayında 45. mezuniyet yılımızı kutlayacağız. 25. yılı kutlarken, 50. yıl mezunların sadece iki kişi sahneye çıkmıştı. Hararetle alkışlamıştık onları. Söylemesi ayıp, ‘gittigidiyor.com’ gibiydiler.

Bizim sınıflar da, ne yazık ki kayıplar verdi. Ama çoğunluk ayakta. Fena da sayılmayız.

Mezuniyetten beri hiç görmediğim arkadaşlar var. Plastik cerrahi sonucu şekil değiştirmedilerse, biraz duraksamadan sonra hatırlayacağıma eminim.

Dünyanın dört bir yanına dağılmış, ‘kızları’ toparlamak için buluşma tarihi çoktan belirlendi. Bir komisyon oluşturuldu. İsteyenler için okuldaki törenden sonra bir hafta sonu gezisi düzenlenecek. Kız lisesi mezunu olduğumuz için eğlence bölümü de kız kıza olacak.

Yaşam bir döngü demiştim. Merak ediyorum, bu kez 25. yıllarını kutlayan gençler, 45. mezuniyet yılı için sahneye çıkan ‘biz’ler hakkında ne düşünecekler?

Kanımca gençler, ‘musmutlu yıllar’ dileyecek ve ‘kocaamaan’ öpecekler.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın