15 yıldan bana kalan

Geriye dönüp bakınca tam 15 yıl geçmiş aradan. İlk zamanlarda gittiğimiz Şalom toplantıları yıllar geçtikçe bir alışkanlık halini almış. 

İlk yıllarda ekonomi sayfası olarak yaptığımız toplantılarda röportaj yapılacak isimleri bulma, beyin fırtınaları, piyasayı takip etmek, ayrı bir heyecandı. Patika Kitabevindeki Sevgili Müslüm Bey, espressoları ikram ederken, bugün’ün TV ve basın sektörünün duayenlerinden önemli isimler ise bize kulak kabartıyor şevkimizi büyük bir ilgi ve gülümseyerek alkışlıyordu.   

Yapılacak her röportaj öncesi hazırlanan sorular, buluşma yeri önerileri, kayıt cihazı telaşı, röportaj sırasında çekilen fotoğraflar, ardından röportajı yazıya dökme safhası anımsadıkça gururlanarak güldüğüm, keyifli ve bir o kadar da arkadaşlarla keyifli vakit geçirilen zamanlardı.

Toplantılar, cumartesileri Nişantaşı’ndan geçmek için bir bahane, pazar akşamları ise sinema dönüşü adeta yazıyı çözmek için “Acaba ne kadar sürer bu hafta?” diye düşündüğüm ‘klişe’ anılar oldu hep.

Yıllar geçti, söyleşiler, araştırma yazılarını; katılınan konferanslar, yeni öğretileri, yeni öğretiler açılan ufuklarımızı aydınlattı. Networking’in önemini yirmili yaşların çok başında tadan biz 80’li gençler, zamanla Y ve Z kuşağını irdeledik, çeşitli eğitimlerle bilgilerimizi pekiştirdik.

Kimimiz bir yıl, kimimiz beş yıl aynı halkanın parçası olduk. Halen devam eden arkadaşlıkların temelini kadehlerimizi tokuşturarak burada attık. Reasürans’ın merdivenleri Private Banking’den Varant’lara, Eurobondlardan gelecek 20 yılın meslek tahminlerine kulak verdi. İnsan Kaynakları köşesinden, işbirliği çağrılarına, yabancı basın çevirilerinden derin araştırma ve yorum yazılarına yerverdik.

Bu hafta heyecan ile beklenen, Şalom’un 70. yılı kutlanırken son 15 yılında bu ailenin bir parçası olmaktan hep gurur duydum. İlk günden bu yana gerek ekonomi sayfası gerekse dergi ekibinde çalışan herkes ile aile olmanın ayrıcalığına, bu çember içinde büyümenin ‘ÖZEL’ olduğuna bir kez daha şahit oluyorum. 

Bugün ayrı bir heyecan ile kaleme aldığım her yazı daha da özel daha da farklı geliyor bana.

Ailemin bir zinciri olan Şalom’a nice huzur dolu, çizgisinden hiç şaşmayacak kadar klas, çıtası hep daha da yüksek ışık dolu yıllar diliyorum. 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın