Bu ay ne yapsak

Bu ay ne yapsak

Çocuklar ve gençler Alef’te sanat ile buluşuyor.

Mim Art Project işbirliği ile 2007-2011 doğumlu çocuklara yönelik yapılacak atölyelerde her ay çağdaş sanatın bir dalı işlenecek. Aralık ayında başlayacak ilk atölyede heykel sanatı işlenecek.

 

Alef Çocuk Festivali’ne davetlisiniz

2010-2014 doğumlu çocuklar için hazırlanan ve aralık ayında gerçekleşecek festivalde Survivor oyunları, sihirbaz, kurabiye süsleme, kum boyama, yüz boyama, define sandığı gibi etkinlikler yer alıyor. Ayrıca gün boyu hediyelikler ve atıştırmalıklar da standlarda sunulacak.  Detaylı bilgi ve rezervasyon için Alef: 0(212) 269 25 33

 

UÖMO Anne & Baba Okulu başlıyor!

0-3 yaş döneminde çocukların temel ihtiyaçlarının neler olduğu, bu dönemde sevgi ve disiplin dengesinin nasıl kurulması gerektiği, özgüven ve sorumluluk duygularının çocuğa nasıl kazandırılabileceği gibi soruların cevapları UÖMO 0-3 yaş Anne & Baba Okulu’nda. Seminerlere katılmak için 0(212)282 96 00

 

 

MANYAK ANNE: “Ben değil hormonlarım yaptı” 

Deneyimli gazeteci ve bloger Şebnem Seçkiner’in aynı zamanda kendi blogunun ismi de olan ‘Manyak Anne’ kitabını bu ay kütüphanemize ekledik. Hamilelik ve annelik serüvenini sansürsüz bir şekilde paylaştığı kitabında, hamileliğiyle birlikte gazeteciliği bırakıp çocuğunu kendi büyütmeye karar veren bir annenin öyküsünü eğlenceli ve akıcı bir dille anlatıyor. Eşiyle çocuk sahibi olmaya çalışırken yaşadıklarını, değişen hormonlarıyla başına gelenleri, yaşanan bir düşükten birkaç ay sonra gelen hamilelikteki tüm endişelerini aktardığı kitabını okurken bazen kendinizi görecek, bazen de “Nasıl yani, böyle anneler mi varmış?” diyeceksiniz. 

Önemli Not: Sayfanın yeni editörü Etel Temurcan’a hoşgeldin derken  Raquel H. Aşkaner’e de bugüne kadar olan katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.   

ŞALOM 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın