Şişli Belediyesi Sefarad Mutfağını tanıtıyor

Şişli Belediyesi sosyal tesis binasında Sefarad Mutfağını tanıtan atölye çalışmalarına başlıyor. Dora Treves, Feride Petilon ve İda Benromano’nun gerçekleştireceği atölyede hem Sefarad Mutfağının özellikleri anlatılacak, hem de katılımcılarla birlikte özgün Sefarad yemekleri yapılacak.

Şişli Belediyesi Sefarad Mutfağını tanıtıyor

Birçokları bilmez. Şişli Belediyesinin Mecidiyeköy’den Şişli’ye doğru gelirken Nurol Plaza’nın yanında bir sosyal tesis binası yer alır.

26 Ekim Perşembe gününden itibaren bu tesislerde Sefarad Mutfağı tanıtılmaya başlayacak. Dora Treves, Feride Petilon ve İda Benromano’nun anlatımları ve yemek hazırlamalarıyla Sefarad Mutfağının bir yandan özellikleri tanıtılacak, diğer yandan yapılacak sunumlarla katılımcılarla birlikte bazı yemekler pişirilecek.

İlk haftanın menüsünü  borekitras de berendjena - patlıcanlı borekas, boyikos de kasher - kaşerli çester ve semola - irmik muhallebisi oluşturuyor. İkinci hafta ise kashkarikas - kabak kabuğu yemeği, almodrote de kalavasa -kabak böreği ve boyikos de pimyenta - karabiberli çester haftanın menüsünü oluşturacak.

İlgi çekeceğini umduğumuz bu etkinlik Sefarad Kültürü Araştırma Derneğinin bir etkinliği… Katılmak isteyenler Şişli Belediyesinin sosyal etkinlikler bölümünden takip ve katılım gerçekleştirebilir.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın