Generation Next ile farklı bir Sukot ‘Survivor 2017’

Generation Next ekibi Kaz Dağları turu ile yaptıkları sezon açılışı sonrası bu kez Bahar Country’de düzenledikleri ‘Survivor’ konseptli etkinlikle Sukot’u coşku içinde yarışmalarla kutladılar.

Generation Next ile  farklı bir Sukot ‘Survivor 2017’

Yaklaşık 80 misafirin katıldığı ve Şemeş Karmiel ekibinin de dansları ile renklendirdiği ‘Survivor’ konseptli etkinlik sonrası kazanan takımlar akşam yemeği ile ödüllendirildi. Etkinlik boyunca fiziksel gücün yanında zekânın da ön planda tutulduğu birbirinden keyifli oyunlar gerçekleştirildi.  

Öğle saatlerinde başlayan etkinliğin açılış konuşması Hahambaşılık Danışmanı ve Generation Next Koordinatörü Tuna Alkan tarafından gerçekleştirildi. Alkan konuşmasında Survivor temasını neden seçtiklerini şu sözlerle dile getirdi: “Mısır esaretinden kurtulduktan sonra çöllerde kurdukları çardaklar altında yaşamaya çalışan İsrailoğullarını anımsamak için kutlanan Sukot Bayramı içindeyiz. Yerleşik düzende olmayan İsrailoğulları yaşam savaşını kazanmak için sabretti, azmetti. Survivor kelime anlamı olarak ‘Hayatta kalabilen’ demektir. Bilginlerimiz Sukot Bayramı’nı ‘Mutluluğumuzun Zamanı’ olarak betimlemiştir. Sevdiklerinizle küçük bir çatı altında bile olsa yaşamanızı sürdürebilmek. Biz de Generation Next ekibi olarak bu felsefi dokunuşlara gönderme yapıp farklı bir deneyim olarak ‘Survivor’ ile sizlerle buluşuyoruz. Holokost sonrası 6 milyon Yahudi’nin hayatını kaybetmesi sonrası hayatta kalabilenler insanlığın böylesi bir vahşeti bir daha yaşamaması adına hayatlarının son anına kadar Holokost gerçeğini anlattılar. Gelin hep birlikte Survivor yarışması ile bir yandan heyecan dolu dakikalar geçirirken, toplum olarak birlikteliğimizin keyfini çıkaralım, çardaklar altında yiyeceğimizi paylaşıp varlığımızın tadına varalım.”

Generation Next ekibi güçlü motivasyonu ile yine yepyeni etkinliklerle bizlerle olmaya devam edecek. 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın