Sıcaklık dalgalanmalarına dikkat, pazartesi akşamı yeni serin ve yağışlı hava yolda

Pazartesiye kadar yağış beklemiyoruz ancak pazartesi akşam ve salı günü yeni serin ve yağışlı hava kapıda gibi gözüküyor.

İstanbul, çarşamba ve perşembe yerel olarak görülen bazı yerlerde etkili olan anlık sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri yaşadı. Bu yağışlar Karadeniz’in sıcak suyu ile üst seviyelerdeki soğuk havanın birleşmesi sonucu etkili oldu. An itibarıyla yağış kesildi. Pazartesiye kadar yağış beklemiyoruz ancak pazartesi akşam ve Salı günü yeni serin ve yağışlı hava kapıda gibi gözüküyor. An itibarıyla yine 29-30 derecelere çıkan sıcaklıklar özellikle Salı günü oldukça serinleyerek 23-24 derecelere düşmesi ihtimal dahilinde.. Ayrıca şu anda bazı senaryolar salı günü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını gösteriyor. Rüzgarın da karayelden esmesi bekleniyor. Cumartesi ve pazar ise parçalı bulutlu bir hava bekliyoruz. Cumartesi günü 30 ve Pazar günü 31 derece.. 
Ankara’da cuma akşam saatlerinde özellikle şehrin kuzey ilçelerinde kısa süreli yerel sağanak geçişleri gözüküyor. Yarın ve Pazar yağış beklemiyoruz. Sıcaklık 32-33 derecelerde olacak. 
İzmir’de cumartesi ve pazar günü yağış beklemiyoruz. Sıcaklık cumartesi 34, pazar 33 derece civarında... 
Marmara Bölgesi’nin doğusunda Sakarya bölümünde bugün ve yarın da bölgesel sağanak geçişleri olabilir. Trakya tarafında ise oldukça sıcaklar tekrar başladı. Edirne’de sıcaklık 37 dereceye kadar çıkabilir. Bursa’da ise iki gün boyunca parçalı bulutlu bir hava bekliyoruz. 
Ege Bölgesi’nde cumartesi günü yağış beklemiyoruz ancak Pazar günü İç ve batı bölümlerde yerel yağış geçişleri etkili olabilir. Denizli, Kütahya taraflarında yağış bekliyoruz. Sıcaklıklar bölge genelinde 30 ile 34 derece arasında değişiyor. Bodrum’da etkili olabilecek gök gürültülü sağanak geçişleri Pazar günü ihtimal dahilinde.. 
Akdeniz Bölgesi cumartesi günü parçalı bulutlu bir gün geçiriyor. Antalya’da artık aşırı sıcaklar kalmadı. 31-32 derecelerde... Adana ise 35-36 derece aralağında... Bölgede Pazar gününden itibaren yerel sağanak geçişleri bekliyoruz. Bu yağışlar etkili olup sel ve su baskınlarına neden olabilir. Antalya, Kaş ve Fethiye gibi tatil bölgeleri de bu yağıştan etkilenebilir. Bölgenin doğusuna ise yağmur ulaşamayacakmış gibi gözüküyor. 
Karadeniz Bölgesi’nde cuma akşam itibarıyla kendini gösteren anlık kısa süreli sağanak geçişleri cumartesi de bölge genelinde devam edebilir. Pazar günü ise yağış batı bölümünü tamamen terk edip doğu bölümünde kısa süreliğine etkili olabilir. Sıcaklıklar yüksek değil... 27-30 derece aralığında.. 
İç Anadolu Bölgesi’nde artık o şiddetli sıcaklıklar kesildi diyebiliriz. Hatta son bir iki gün boyunca yerel sağanak geçişleri de görüldü. Bu yağış geçişi bu gece bölgenin kuzeyinde yerel olarak sürse de cumartesi ve pazar yağış beklemiyoruz. Yine pazar günü bölge genelinde sıcaklıklar 32-34 derecelere çıkabilir. 
Doğu Anadolu Bölgesi’nde yarın bulutlu, pazar günü ise güneşli bir hava bekliyoruz. Bölgenin güney taraflarında yine oldukça yüksek sıcaklıklar var. Malatya 39 derece. Bölgenin güneyinde de yine pazar yüksek sıcaklıklar var. Kuzeyi ise daha serin. Erzurum, Kars, Ardahan taraflarında sıcaklık 27-28 derecelerde...
Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde kurak ve sıcak havalar devam ediyor. Cumartesi günü bölge genelinde 38 derece civarında seyreden sıcaklıklar Pazar günü bazı yerlerde 40 dereceyi de geçebilir.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın