Biraz nem, biraz rüzgâr, pazar biraz serinleme

İstanbul’da birkaç gündür etkili olan neme karşın poyraz rüzgârının da orta ve bazen orta kuvvetin üstünde esmesi rahatlık veriyor. Buna rağmen özellikle İstanbul’un kuzey ilçelerinde Karadeniz’e yakın olan yerlerde nem hâlâ kuvvetli.

Biraz nem, biraz rüzgâr, pazar biraz serinleme

Mevcut hava koşulları İstanbul’da iki gün daha devam edecek. Cuma günü poyraz biraz etkisini arttırabilir.  Pazar günü hava sıcaklıkları düşerek mevsim normallerine gerileyecek. Aynı gün Trakya’dan bir yağış girişi de söz konusu ancak İstanbul’un bu yağıştan etkilenip etkilenmeyeceği henüz net değil.

Yurdumuzun doğu ve batı kısmında ise aşırı sıcaklar devam ediyor. Pazartesiye kadar da süreceğini tahmin ediyoruz.

Başkent Ankara oldukça sıcak günler geçirmeye devam ediyor. Pazartesiye kadar bu durumda bir değişiklik gözükmüyor. Sıcaklık 35-36 derecelerde, yağış beklemiyoruz. Ankara’da gündüz ile gece arasında yaklaşık 15 dereceye yaklaşan ısı farkına dikkat çekmek istiyoruz.

İzmir oldukça sıcak ve nemli günler geçiriyor. Ege Denizindeki rüzgâr sahil kesimlerine biraz serinlik verse de aynı şekilde denizden taşınan nem sıcaklığı olduğundan da yüksek hissettiriyor. Üç gün boyunca yağış beklemiyoruz, sıcaklık 35 derecenin üstünde.

Marmara Bölgesinin doğusunda poyraz etkili esmeye devam ediyor. Ancak bölgenin Karadeniz’e yakın taraflarında nem yine yüksek. Pazar günü bölge genelinde serinleme bekliyoruz, ayrıca Trakya’ya yağış giriyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ bölümlerinde sağanak geçişleri görülebilir. Çanakkale de bu yağıştan etkilenebilir ancak bölgenin doğusunu etkileyip etkilemeyeceği henüz net değil.

Ege Bölgesinin sahil kısmı sıcaklar ve nem ile mücadele ediyor. Bölgede 36 ila 40 derece arasında değişen sıcaklıklar var. Pazar, bir - iki derece serinleme olabilir. Yağış beklemiyoruz.

Akdeniz Bölgesinde üç gün yağış beklemiyoruz, hava güneşli.  Antalya 32-34, Adana 35-37 derecelerde…

İç Anadolu Bölgesi oldukça kuvvetli sıcaklarla mücadele ediyor. Örneğin Kayseri, Aksaray, Konya ve Sivas’ta 35 derece ve üzerinde sıcaklıklar ölçülüyor. Üç gün yağış beklemiyoruz ancak burada yaşayanları gece ve gündüz arasında yaklaşık 15-18 derece arasında değişen sıcaklık farkından dolayı da bünyeleri zarar göresin diye uyarmak istiyoruz.

Karadeniz Bölgesi genelinde yağış beklemesek de arada bir bölgenin doğusunda Artvin – Trabzon - Rize hattında yerel yağış geçişleri gözükebilir. Cuma ve pazar ise bölge genelinde yağış beklemiyoruz. Sıcaklıklar 28 ila 32 derece arasında değişiyor.

Doğu Anadolu Bölgesi de aşırı sıcakların etkisinde... Tunceli, Malatya, Elazığ taraflarında sıcaklık 40 derece civarında. Erzurum 33-35 derecelerde... Üç gün yağış beklemiyoruz. Yalnız bu bölgemizde de oluşacak gece gündüz arasındaki yüksek sıcaklık farkı konusunda uyarımızı yineliyoruz.

Güney Doğu Anadolu bölgesi yine kurak ve sıcak... Üç gün yağış beklemiyoruz. Bölgedeki sıcaklıklar 36-42 derece arasında değişiyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın